Ida-Ukraina terroristid käivitasid oma territooriumil tõsielusarja armastusest.

0

Kaader tutvustusvideost reality-šõuleMõeldes juba enam kui aasta kestnud relvakonfliktile Ida-Ukrainas, kus vene ideoloogide poolt maailmale esitatud teooria kohaselt "kohalikud traktoristid ja kombainerid" võitlevad oma õiguste eest hambuni relvastatud ja rahulikke elanikke aina tappa soovivate Ukraina profiarmeega - banderalaste ja fašistidega, keda venemaa ei aita teisiti kui vaid "humanitaarkonvoidega" rahulikele elanikele suppi ja riideid viies, tekib palju küsimusi.

Ma ei hakka arutama nüüd selle üle, miks juhib relvastatud bandede (Luganski- ja Donetski Rahvavabariik) sõjasalkasid "puhkusel" olevad vene kindralid (Ukraina luure andmeil on neid tervelt 5) või miks on kolmandik "Rahvavabariikide maakaitseväest" (puhkusel olevad) vene sõjaväelased.

Mina küsin hoopis sedapidi, et kust tulevad terroristide rahad? Kui venemaa väidab, et tema ei sekku, ega ole kunagi sekkunud Ukraina probleemidesse (Krimmi annekteerimine on siinjuures omaette topeltabsurd), siis kust tulevad terroristidele tankid ja kahurid kümnete ja kümnete kaupa? Terroristide käsutuses on relvastust juba rohkem kui seda on Ukraina armeel.

Või küsime nii - kui venemaa ei toeta sõjaliselt Ida-Ukraina relvaseparatiste, siis kust saavad nood meeletus koguses kütet oma tankidele, iseliikuvatele suurtükkidele jne. nagu ka laskemoona, et juba aasta aega sõdida Ukrainaga?

Kuid see pole veel kõik!

Raha on terroristidel niipalju, et käivitada oma meediaallikaid internetist raadio ja televisioonini.

Värsked uudised teatavad sellest, et Donbassi territooriumil on kohalikud terroristlikud võimukandjad andnud kohalikele meediategijatele korralduse toota elanikele tõsielušõu armastuse teemadel - "Saatuse nool" ("Стрела судьбы").

Projekti hakkab juhtima vene rock-lauljatar Julia Tšitšerina.

Vene serveris olev terroristide "ametlik" infosait edastab muuhulgas saatesarja tutvustusvideo ning aadressi, kuhu iga soovija võib saata oma kontaktid šõus osalemiseks.

Võitjale on ette nähtud autasuks pulmade organiseerimine, pulmareis ja erikingitus.

Lõpetuseks luban pehmet irooniat auhindade osas Reality Show võitjapaarile.

Pulmade organiseerimine, olgu sellega kuidas on. Ilmselt sisaldab see tutvustusvideos näidatud noorpaari sõidutamist tankiga rindejoonele, sest teisele poole - venemaale tankiga sõita ei lubataks. Seda ka juhul, kui tegemist on erilise pulmaga. Pulmareisiga on samuti suhteliselt keeruline. Kui tegemist on venemaa kodanikega, siis on asi pisut lihtsam. Kui aga nn Donetski Rahvavabariigi passi omavate isikutega, siis pole ilmselt muud võimalust pulmareisiks kui Krimm - endine kodumaa, nüüdne välismaa ja ühtlasi ainuke koht, kuhu nn DNR-i passiga saaks minna. Tõsi - ka Abhaasia ja Lõuna-Osseetiaga (Georgia separaat-territoorium) on DNR sõlminud "diplomaatilised suhted", niiet pisike "pulmareis" Georgia mässupiirkonda on võimalik. Iseasi, kas tankiga?

Mis võib olla aga erikingituseks sarja võitjale? Siin laske fantaasial lennata. Asjaolusid arvestavalt on sobilikuks kõikvõimalikud kingitused, vürtsitatud musta huumori ja paksu armastusega - tasuta matustest mässulisest sõjamehest peigmehele, kui see peaks vajalikuks osutuma kuni soomustatud lapsevankrini.

BHR