Venelased ja mittevenelased

0

Moskva Hovanskoje kalmistul hukkus märulis vähemalt kaks inimest

Massikaklus Moskvas. Antud foto on illustratiivne ja pole seotud uudisnupus käsitletud sündmusega.Moskva Hovanskoje kalmistul sai massikakluses surma vähemalt kaks inimest, teatas politsei.

Vene meedia andmetel osales surnuaial puhkenud kähmluses kuni 200 inimest (Newsru.com andmetel ligi 400, kellest Eho Moskvõ andmeil haiglasse toimetati ligi 90 inimest - BHR), vahendas BBC.

Politsei pressiesindaja Sofia Hotina ütles, et kaks inimest said surma, kui teised inimesed püüdsid autodega sündmuskohalt põgeneda.

Venemaa siseministeerium teatas Inrefaxile, et rohkem kui 50 inimest vahistati.

Read more ...

0

Leht: üks Nemtsovi mõrvas kahtlustatavatest põgenes Venemaalt tallimehe maski all

Seoses poliitik Boriss Nemtsovi mõrva uurimisega tagaotsitav Venemaa sisevägede pataljoni "Sever" komandöri asetäitja Ruslan Geremejev lendas valepassiga Araabia Ühendemiraatidesse kui Tšetšeenia ratsaspordivõistkonna tallimees, kirjutas Novaja Gazeta.

Lehe sõnul hakkasid kohe pärast Nemtsovi tapmist peamised sündmused toimuma Tšetšeenias Šelkovskaja rajoon. 7. märtsil toimus seal föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) keskaparaadi ja FSB Dagestani peavalitsuse töötajate erioperatsioon, mille käigus üritati kinni pidada poliitiku tapmisega seotuses kahtlustatavaid Ruslan Geremejevit ja Ruslan Muhhadinovit.

Kumbagi neist tabada ei õnnestunud. Pärast seda ebaõnnestunud erioperatsiooni paigutati Ruslan Geremejev Džalka külla. Sinna pääseda uurijatel ei õnnestunud, sest Tšetšeenia juhtkond ja jõustruktuurid saboteerisid uurimist.

Märtsi lõpul sai teatavaks, et Geremejev ei ole enam Venemaal. Allikas Džalka külas rääkis Novaja Gazetale, kuidas Ruslan Geremejev, kes selleks ajaks veel ei olnud kuulutatud föderaalselt tagaotsitavaks, võis Venemaalt lahkuda.

Read more ...

0

Venemaa kui Absurdistan

Venemaal on puhkenud järjekordne skandaal seoses saksa sõduri kujutamisega.

Tjumeni oblasti Tobolski linnas avati georgi lintide lehvides 22.06.2015. a. uus ausammas sõdalastele - "Isamaa kaitsjatele kõikidest aegadest" ("Защитникам Отечества во все времена").

Häda on aga selles, et disaineri poolt oli ausambal kujutatud ühte sõdurit, kelle isik peale avamist tuvastati - selleks oli Werner Goldberg - juudi soost saksa Wehrmachti relvavend.

Eks muidugi kunstnikud olid vaeva näinud igavesti "fašismiga" võitlevate lihtsate vene inimeste petmisega, sest Goldbergile oli pähe disainitud kiivrilaadne moodustis, mis oli kõike muud kui tema poolt reeglina kantud sõjamüts ning sõjamehe Wehrmachti munder oli kaetud georgi lintidest ehisega. Ka ei olnud ausambal ühtegi vihjet mehe rahvusele (juudi-saksa) või sõdivale poolele (III riik).

Read more ...

0

Kadõrov andis oma alluvatele loa tulistada Vene võimuesindajate pihta

Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov andis oma üksuste võitlejatele loa tulistada Venemaa teistest regioonidest pärit võimuesindajate pihta, kui viimased tegutsevad vabariigi territooriumil ilma tema loata.

Kadõrovi avaldus on jätkuks intsidendile, mille käigus tapeti Groznõis üks tšetšeeni mees. Esialgsetel andmetel lasid tagaotsitava mehe maha Stavropoli kraist pärit politseinikud vahistamiskatse käigus tekkinud vastaseisu ajal, vahendasid TASS, AP, korrespondent.net ja YLE.

Tšetšeenia juhi hinnangul rikkus selline teguviis Tšetšeenia ja Moskva vahel sõlmitud koostööpõhimõtteid.

"Meie territooriumil sellist asja ei ole. Need, kes nii arvavad, eksivad. Kellelgi tuli tahtmine - võeti tšetšeen kinni ja tapeti - selline asi ei lähe läbi," rääkis Kadõrov Tšetšeenia kohaliku telekompanii kodulehel avaldatud videos.

Read more ...

0

Venemaal elavad väikerahvad tunnevad selle riigi ees põhjendatud hirmu

Venemaal elab palju erinevaid rahvaid. Nii suuri kui väikesi. Suur osa venemaa territooriumist on kunagi kuulunud SOOMEUGRI hõimudele, kelle järeltulijad ka tänapäeval elavad põlisel kodumaal, kus vene võimud neid aegajalt terroriseerivad.

Alates uue - sotsialistliku vene riigi sünnist (1917. a.) on selle riigi poliitika üheks alustalaks olnud võitlus klassivaenlasega. Erinevalt ühest teisest sotsialistlikust riigist, kus oluliseks eksistentsiaalseks teemaks oli võitlus rassivaenlase vastu, mida ka reaalselt ellu viidi, venemaal realiseeritud võitlus "klassivaenlasega" sisaldas varjatud moel totaalset sõda ka teiste rahvaste ja kultuuride vastu, kui nende eksistents ja eluolu misiganes põhjusel ei haakunud vene sotsialistide poolt deklareeritud ühtsete nõukogulike väärtuste, nägemuste ning arusaamadega.

Loomulikult lükkas venemaa oma vaenlaste kilda ka inimesed tervete perekondade, hõimude ja rahvaste kaupa, kui kahtlustas nende mittearusaamist sotsialismi/kommunismi ehitamisest, -rajamise teedest või hoidku jumal (sotside/ateistide päraselt väikese tähega) aktiivsest vaimsest või füüsilist võitlust "uue inimese ja progressiivse maailmavaate" vastu.

Represseerimise aluseks võis olla kahtlustus, pealekaebus või punast viisnurka otsaees (ehk ka dokumendis) kandva tšinovniku kuri pilk, solvumine või laest korjatud pahatahtlus.

Read more ...

0

Kaht Soome turisti rünnati Venemaal, soomlased kihutasid läbi tõkkepuu kodumaale tagasi

Soome piiri lähedal Svetogorski linnas peksti nädalavahetusel kaht Soome turisti, kuni neil õnnestus üle piiri tagasi kodumaale põgeneda, kirjutab YLE.

Kahelt turistilt küsiti, kas nad on pärit Soomest ja jaatava vastuse peale soovitati neil Soome tagasi minna.

"Mina olin autojuht ja ma lubasin minna. Läksime auto juurde ja äkki üks venelastest virutas rusikaga auto küljeaknasse," meenutas Markku.

Ründajad peksid Markkut ja tema väimeest, kui lõpuks õnnestus neil põgeneda. Venelased hakkasid neid musta Samaraga jälitama, tagaajamise käigus autot ka rammiti.

Read more ...

0

Venemaalt lahkus mullu pool miljonit lääneriikide kodanikku

Ebakindel poliitiline olukord ja rubla nõrgenemine on toonud kaasa selle, et paljud Lääne firmad ja nende töötajad on Venemaalt lahkunud.

Ainuüksi eelmisel aastal lahkus Venemaalt pool miljonit lääneriikide kodanikku ning suhteliselt kõige enam on lahkunute hulgas soomlasi ja hispaanlasi, teatasid MTV3 uudised.

Nii näiteks elas mullu jaanuaris Venemaa 120 000 soomlast, siis nüüdseks on see arv kukkunud juba 70 000 peale. Hispaanlastest lahkus aga aastaga Venemaalt suisa 40 protsenti.

Lisaks lääneriikide kodanikele on lahkunud riigist ka palju ida poolt tulnud võõrtöölisi, kuna rubla nõrgenemise tõttu pole Venemaal töötamine enam neile kasulik.

Read more ...

0

Euroopa vs. venemaa - nagu päev ja öö

Hetkel pole veel keegi lugejatest ilmselt unustanud fakti, et suhteliselt hiljuti soovis šoti elanikkond teha rahvahääletuse küsimuses, kas edasi elada iseseisvas riigis, Ühendkuningriikidest eraldi või mitte. Ka on teada rahvaküsitluse tulemused, kus võitjaks osutus see osa šotlastest, kes soovisid jätkata mitmesaja aastast unioonilepingut, mille alusel olid leivad ühte kappi pannud kaks kuningriiki - Šoti ja Inglise omad.

Täna edastab BBC, et Hispaania Kuningriigi ühe rahvusregiooni - Kataloonia võimud otsustasid panna rahvahääletusele küsimuse katalaanide piirkonna võimalikust eraldumisest Hispaania Kuningriigist. Väljakuulutatud kuupäevaks sai 09.11.2014. a.

Ka venemaal on selliseid sündmusi toimunud, kus mõned rahvad tahavad teist rada käia kui venemaa seda neile pakub. Kuid erinevalt Euroopast pole venemaa rahvastel pisematki lootust hääletada või otsustada iseseisvuse üle, sest see soov uputatakse koheselt räigete meetoditega verre. Viimase sellelaadse katse tegi tšetšeenia rahvas, kes seejärel pidas venemaaga ja venemaa algatusel maha kaks sõda. Esimene sõda õnnestus väikesel kuid vapral tšetšeeni rahval võita koletusuure vene kaheksajala vastu, kuid teises venemaa poolt provotseeritud ja sõnamurdlikult (lepinguid rikkuvalt) käivitatud sõjas jäid itškeeria rahva pojad vene verisele hakklihamasinale alla.

Vähe sellest, et venemaal pole mingit lootust iseseisvushääletust, ükskõik millisel rahval, läbi viia - seal pole võimalik taodelda isegi suuremat autonoomiat mistahes rahvus- või majanduspiirkonnale.
Kõik selliste katsetega seotud isikud on ohustatud putinliku repressiivaparaadi poolt ning nende tegevus on juba eos inkrimineeritav vene kriminaalkoodeksi kohaselt kui ekstremistlik tegevus, seega ka karmilt karistatav.

Read more ...