Venemaalt lahkus mullu pool miljonit lääneriikide kodanikku

0

Ebakindel poliitiline olukord ja rubla nõrgenemine on toonud kaasa selle, et paljud Lääne firmad ja nende töötajad on Venemaalt lahkunud.

Ainuüksi eelmisel aastal lahkus Venemaalt pool miljonit lääneriikide kodanikku ning suhteliselt kõige enam on lahkunute hulgas soomlasi ja hispaanlasi, teatasid MTV3 uudised.

Nii näiteks elas mullu jaanuaris Venemaa 120 000 soomlast, siis nüüdseks on see arv kukkunud juba 70 000 peale. Hispaanlastest lahkus aga aastaga Venemaalt suisa 40 protsenti.

Lisaks lääneriikide kodanikele on lahkunud riigist ka palju ida poolt tulnud võõrtöölisi, kuna rubla nõrgenemise tõttu pole Venemaal töötamine enam neile kasulik.


Siiski elab Venemaal praegu rekordarv välismaalasi ja seda peaasjalikult Ukrainast tulnud pagulaste arvel. Kui aga Ukraina pagulased välja arvata, siis on välismaalaste arv Venemaalt vähenenud tunduvalt.

ÕHTULEHT

Kliki ka nendele artiklitele:

* MÜÜDI PURUNEMINE: Moskva pole eriti paelunud välismaiseid kinnisvarainvestoreid
... iirustavad peitma oma raha rahvusvaheliste sanktsioonide eest Londoni eluasemeturule. Kinnisvarakonsultantide hinnangul võib kapitali põgenemine Venemaalt aastatagusega ... * Lühidalt - 07.10. ...
* Petavad Putinit: Vene ametnikud ostavad naiste kaudu kodusid Lätis

... peitma oma raha rahvusvaheliste sanktsioonide eest Londoni eluasemeturule. Kinnisvarakonsultantide hinnangul võib kapitali põgenemine Venemaalt aastatagusega kõrvutades neljakordistuda, ...
* Arto Aas: Venemaa on valinud sõjaka hääbumise tee

... põgeneb juba aastaid Venemaalt ja tööstuse tehnoloogiline areng kärbub, on juurdepääsu ära lõikamine Lääne finantsidest ja teadmistest märkimisväärse mõjuga. Ka Euroopa Liidu põllumajandustoodete keelustamine ...