Kadõrov andis oma alluvatele loa tulistada Vene võimuesindajate pihta

0

Tšetšeenia liider Ramzan Kadõrov andis oma üksuste võitlejatele loa tulistada Venemaa teistest regioonidest pärit võimuesindajate pihta, kui viimased tegutsevad vabariigi territooriumil ilma tema loata.

Kadõrovi avaldus on jätkuks intsidendile, mille käigus tapeti Groznõis üks tšetšeeni mees. Esialgsetel andmetel lasid tagaotsitava mehe maha Stavropoli kraist pärit politseinikud vahistamiskatse käigus tekkinud vastaseisu ajal, vahendasid TASS, AP, korrespondent.net ja YLE.

Tšetšeenia juhi hinnangul rikkus selline teguviis Tšetšeenia ja Moskva vahel sõlmitud koostööpõhimõtteid.

"Meie territooriumil sellist asja ei ole. Need, kes nii arvavad, eksivad. Kellelgi tuli tahtmine - võeti tšetšeen kinni ja tapeti - selline asi ei lähe läbi," rääkis Kadõrov Tšetšeenia kohaliku telekompanii kodulehel avaldatud videos.


Kadõrov märkis, et kui tegutsetakse ilma Tšetšeenia võimude loata, siis avatakse tuli hoolimata sellest, kas isikud on Stavropolist, Moskvast või mujalt. "Kõik peavad teadma, et Tšetšeenia Vabariigi territooriumil kehtib seadus," rõhutas ta.

Tšetšeenia liider lausus, et olukorra eest peavad alati vastutama "territooriumi peremehed".

"Meiega tuleb arvestada. Meil ei ole näiteks õigust lihtsalt minna Inguššiasse mingeid operatsioone läbi viima. Kui teie olete seal peremehed, siis peate teie ka olukorda kontrolli all hoidma. Kui tullakse maskides, siis ollakse järelikult kurjategijad," rääkis Kadõrov.

Analüütikute hinnangul on Kadõrovi avaldus järjekordne näide pingetest Kadõrovi ja Moskva vahel.

Peskov pole veel midagi kuulnud

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov ütles ajakirjanikele vastuseks, et praegu ei saa Moskva uudist veel kuidagi kommenteerida, sest väidetava sõnavõtuga pole veel jõutud tutvuda.

"Ma ei tea kahjuks midagi sellisest avaldusest, seega ei saa ka midagi selle kohta öelda. Kuulen sellest esimest korda," märkis Peskov Interfaxi teatel.

Peskov lubas end teemaga kurssi viia ja siis olevat võimalik ka kommentaare jagada.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putin teeb jätkuvalt ajalugu ümber, sedapuhku Kadõrovi abiga
... selle mõlemad juhid Ahmat-Hadzi ja Ramzan Kadõrovid on visalt ja just antud tiitlit oma pealinnale nõudnud. Selleks ka kõike teinud, mistõttu võib arvata, et Kadõrovi poolt Ida-Ukrainasse saadetud „va ...
* Eerik Niiles Kross: Kremlis võib toimuda võimuvõtukatse

... rismi ja ektremismisga. Istungil viibis ka Ramzan Kadõrov, kellelt Illarionovi sõnul «Patrušev võttis vastu kapitulatsiooni». Kolmandaks, mitmed vene väljaanded ja erinevad kuulujutud räägivad Rosnefti juhi Igo ...
* Kas Putin tõesti tellis Nemtsovi mõrva?

Tegelikult me seda ei tea ja on tõenäoline, et ei saagi kindlalt teada. KUID  ... . Teatavasti on Putinil suur sõber Itškeerias - selle anastatud provintsi nukuvalitseja Kadõrov. Kadõrov  ...