Venemaa kui Absurdistan

0

Venemaal on puhkenud järjekordne skandaal seoses saksa sõduri kujutamisega.

Tjumeni oblasti Tobolski linnas avati georgi lintide lehvides 22.06.2015. a. uus ausammas sõdalastele - "Isamaa kaitsjatele kõikidest aegadest" ("Защитникам Отечества во все времена").

Häda on aga selles, et disaineri poolt oli ausambal kujutatud ühte sõdurit, kelle isik peale avamist tuvastati - selleks oli Werner Goldberg - juudi soost saksa Wehrmachti relvavend.

Eks muidugi kunstnikud olid vaeva näinud igavesti "fašismiga" võitlevate lihtsate vene inimeste petmisega, sest Goldbergile oli pähe disainitud kiivrilaadne moodustis, mis oli kõike muud kui tema poolt reeglina kantud sõjamüts ning sõjamehe Wehrmachti munder oli kaetud georgi lintidest ehisega. Ka ei olnud ausambal ühtegi vihjet mehe rahvusele (juudi-saksa) või sõdivale poolele (III riik).

Väidetavalt hakkas skandaal paisuma hetkest, kui ausamba imetlejad hakkasid märkama, et sellel kujutatud sõduril on peas kiiver, mis pole kindlasti vene kiivri moodi.

Kontrollimisel selgus, et samba kujundus telliti Moskvast, kus disainer-tüdruk kasutas sobiva kujutise alusena nimetatud saksa sõdurit, kelle portree leidis internetist, mugandades graafikat seejärel "söödavaks".

Kuna skandaal paisus minutitega megasuureks (viide VK lehele), siis teostati sama tegijate poolt kiiresti parandus ja euroopalike näojoontega ebamäärases mundris saksa sõdur asendati heas toitumuses mongoliidsete näojoontega kujuga. Lisaks on uus vene isamaa kõikide aegade kaitsja kujutatud ilmselgelt alasti, kastruliga peas.

BHR
Anar Rand

* Venemaal on praktiliselt igal aastal olnud mingi probleem saksa sõdurite kujutamisega vene hingele lähedastel "territooriumitel". Kord on selleks suured 9. mai plakatid, kus millegipärast kujutatakse saksa sõdureid, kord mingid vene hinge "solvavad" filmikaadrid, kus saksa sõdurit pole kujutatud piisavalt saatanlikuna, kord on probleem mingite kalendritega (vt. näiteks siit - Poliitiline igikestev seebiooper rosinatega koogil )

Kliki ka nendele artiklitele:

* Sofi Oksanen: kuidas võltsitakse ajalugu
... is kurnav ja sundis inimesi välja töötama mitmekihilise identiteedi, topeltidentiteedi. Samal ajal kui mina õppisin Soomes ära lipulaulu ja «Meie maa» (Soome hümn) sõnad, mida me alati laulsime So ...
* Lühidalt - 31.03.2015 (täiendatav)

... Kirgi kütab Püha Andrease Orden. Identiteediotsingutes vaevlenud venemaa on tuvastanud oma "jumaluse" ja riigi keskse "vaimuhoidja" staatusse tõstnud vene inimeste ühtsust sidu ...
* Identiteetide sõda Euroopa Liidus

... sõbra abikaasa ei lubanud tal oma mehe seljakotist midagi varastada. See juhtum on tänase Euroopa ühe osa – identiteeti kaotava Euroopa Liidu sümbol. Võõra pealetung Mis tuletas mulle meelde kolleeg ...