Saaremaa lasteaias tuleb islamiteemaline koolitus

0

Perepildistamine islamimaailmasKuressaare Ristiku lasteaias korraldatakse tuleval nädalal õpetajatele koolitus teemal «Moslemist laps Eesti haridussüsteemis», mille viib läbi Kätlin Hommik-Mrabte.

6. novembrile plaanitud islamiteemaline koolitus tekitas esialgu lasteaia töötajates segadust ja protestigi, kirjutab Saarte Hääl. Kui selgus aga, et koolitus on siiski vabatahtlik, võttis see pingeid maha, samas registreerus loengule ainult paar-kolm soovijat. Koolitusele vastuseisu põhjustest ei olnud õpetajad nõus rääkima.

Ristiku lasteaia direktor Monika Talistu põhjendas koolituse läbiviimist eesmärgiga lasteaiaõpetajaid täiendavalt harida ja neile uusi teadmisi jagada. «See on meie kultuuri rikastamine,» tähendas Talistu, lisades, et meil juba on eri kultuuridest lapsi. «See on tänapäeva tendents, piirid on lahti.»

Konkreetselt Ristiku lasteaias on Talistu sõnul praegu kolm erineva kultuuritaustaga last, nende seas kaks moslem Kätlin Hommik-Mrabte poega, kolme- ja viieaastane.


«Kuna Kätlin Hommik-Mrabte on ise pedagoog, õppinud nii usuteaduskonnas kui ka elanud Marokos, siis oskab ta ka seda teemat edasi anda oma kogemuse ja õpitu kaudu,» ütles Talistu.

Kuigi ka Saaremaa ühisgümnaasiumis inglise ja prantsuse keelt õpetav Kätlin Hommik-Mrabte, kes on Ristiku lasteaia hoolekogu liige, kinnitas, et konflikte erineva kultuuritausta pinnalt pole lasteaias olnud, tuleb tema sõnul kasuks, kui neist asjust räägitakse.

Oma loengul kavatseb Kätlin Hommik-Mrabte rääkida kultuuritausta küsimustest, millega võiks arvestada, näiteks toitumise erinevustest.

Saarte Hääle küsimusele, kas lasteaia õpetajad peavad arvestama laste usulise ja kultuurilise taustaga, vastas haridus- ja teadusministeeriumi avalike suhete osakonna asejuhataja Tarmo Kurm jaatavalt.

«Kindlasti,» ütles Kurm, viidates ka koolieelse lasteasutuse riiklikule õppekavale, mille kohaselt on lasteasutuses olulised sellised põhimõtted nagu kodu ja lasteasutuse koostöö, eesti kultuuritraditsioonide väärtustamine ja teiste kultuuride eripäraga arvestamine.

Postimees
 

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kapo: Eesti islamikogukond võib tulevikus lõheneda
... lapsi varakult abielluma või manitsetud mitte kutsuma peretülide lahendamisele välja politseid. "Me peame oma tütreid julgustama abielluma moslemitega neist peredest, kes on tuntud heade usklike omaduste ...
* MARK STEYN: Euroopa islamiseerumise loo neli etappi

... peksavad, põletavad ja tapavad juute ikkagi moslemid. Mõnel harval korral tapab koolilapsi keegi teine. Aga kas on nii raske tõdeda, et kiire teisenemine moslemi immigrantide tõttu Euroopas ei ole ilmselt ...
* Lühidalt - 21.09.11
... Lastesaade a la islam - See kuidas islamiusulised oma lapsi kasvatavad, ei mahu tihti läänemaailmast pärineva inimese mõistusse. Umbes ...
* Euroopat tuleb islami eest kaitsta

... religioossete pimedusejüngrite (ükskõik kas islamistlike või kristlike) vastu. Ei saa olla mitte mingit tolerantsust vahhabiitide vastu, kes tapavad Põhja-Kaukaasias naisi ja lapsi; või siis Iraani ...