Austrias keelatakse avalikes paikades niqab’i ja burka kandmine

0

Austria võimud keelavad mosleminaiste tavapärase rõivastuse niqab'i ja burka kandmise avalikes paikades nagu kohtud, koolid ja ametiasutused.

Samuti ei tohi neid kanda töö ajal politseinikud, kohtunikud ega prokurörid, edastab The Independent.

Tegemist on osaga Austria valitsuse plaanist end tugevamalt kehtestada ja saada tagasi võim, mis on liikumas paremäärmusliku Vabaduspartei kätte.

Austria kantsler Christian Kern sõnas, et niqab’i ja burka keelamine aitab kaasa, et Austrias elavad 600 000 moslemit integreeruksid paremini ühiskonda.


«Austria on avatud ühiskond, kus kõikidel on võrdsed võimalused. Kogu keha ja pead kattev rõivastus aga on piiravaks elemendiks ja selle tõttu tuleb see keelata,» teatas kantsler.

Valitsusprogrammi kohaselt ei tohi riigiametnikel olla välimuses silmnähtavaid ideoloogilisi ja religioosseid viiteid nende usule, vaid nad peavad olema neutraalsed.

Prantsusmaa võttis niqab’i ja burka kandmist keelava seaduse vastu üle kuue aasta tagasi, olles sellega esimene Euroopa riik, kus neid mosleminaiste rõivaid ei saanud avalikkuses enam kanda.

Belgia ja osa Šveitsi alasid astusid sarnaseid samme ja ka seal keelati avalikkuses nimetatud riietuse kandmine ning veel on neid Euroopa riike, kus sellist keeldu kaalutakse.

Burka on kogu keha, pealaest jalatallani kattev rõivas, mida kannavad mosleminaised avalikkuses, varjates oma keha võõraste eest.

Niqab on nägu kattev loor, mis on ristkülikukujuline ja mis kinnitatakse pearätiku ülemise serva külge, vajadusel saab seda üles tõsta.

Teise variandi puhul on niqab kinnitatud näo ette nii, et silmad jäävad näha, ka siis saab seda eest võtta, et kogu nägu paljastada.

Inna-Katrin Hein
PM


Kliki ka nendele artiklitele:

* Austria suurima toetusega partei tahab keelustada „fašistliku islami“
... esitas täna Riigikogule ee ... osaliselt või täielikult näo. Harilikult on selliseks riietusesemeks mosleminaiste burka v ... Konservatiivne Rahvaerakond esitas eelnõu burkakeelu kehtest ...
* Meelemuutlik Merkel

... t selline rõivas nagu burka pole Saksamaale kohane. Nagu nentis Merkel äsjasel parteikongressil, tuleks burkad keelata kõikjal, kus see “seaduslikult võimalik” on. “Täielik loor tuleb keelustada, k ...
* Madalmaade kuningriigis piiratakse moslemiusu avalikke tunnuseid!

Hollandi seadusandja kiitis heaks burkakeelu Hollandi parlamendi alamkoda kiitis teisipäeval heaks eelnõu, mis keelab nägu katvate burkade kandmise avalikes kohtades nagu koolides, haiglates j ...
* Konservatiivne Rahvaerakond esitas eelnõu burkakeelu kehtestamiseks Eestis

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on seisukohal, et araabia kultuuridest pärinevate näokatete burka ja niqabi kandmine avalikes kohtades peaks Eestis olema keelatud ning esitas täna Riigikogule ee ...