Esmaspäeval on Eestis lipupäev

0

14. märtsil on emakeelepäev ning sel puhul heiskavad Eesti lipu kõik riigi- ja omavalitsusasutused ning avalik-õiguslikud juriidilised isikud.

Eesti lipu heiskamisega võivad lugupidamist avaldada meie kaunile emakeelele ka kõik kodumajapidamised, ettevõtted ja organisatsioonid, teatas riigikantselei.

Emakeelepäev on pühendatud ilusale eesti keelele ja selle püsimajäämisele. Emakeelepäeval toimub traditsiooniline e-etteütlus ning keelenädala reedel kuulutatakse välja keeleteokonkursi võitjad.

Aasta keeleteokonkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna otsustavad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel.


Lipud heisatakse päikesetõusul või hiljemalt kell kaheksa hommikul ja langetatakse päikeseloojangul. Kui lippu ei langetata, tuleb see pimedal ajal valgustada.

Liis Velsker
Postimees


Kliki ka nendele artiklitele:

* Eestlased on katki!
... Jakobsoni nimele lisatud sõna “Kurgja”. Täna, 14. märtsil, emakeelepäeval möödub 20 aastat Karl Jakobsoni surmast. Sel puhul avaldame tema tütre, Ameerika Ühendriikides elava Maret Melder Jakobsoni meenutuse. ...
* 210 aastat Kristjan Jaak Peterson'i sünnist
...  sünniaastapäeval tähistama 1996. aastal. Selle päeva tähistamise algataja oli kooliõpetaja ja keelemees Meinhard Laks. 1999. aastal kuulutati emakeelepäev riiklikuks tähtpäevaks. ...
* 208 aastat Kristjan Jaak Peterson'i sünnist

...  Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil, tähistatakse alates 1996. aastast emakeelepäeva, mis sai 1999. aastal riiklikuks tähtpäevaks.   Allikas: Wikipedia  ...