Postimees: Venemaal jäi ootamatult ära soome-ugri filmide festival

0

Venemaal Udmurdi vabariigi pealinnas Iževskis jäi ootamatult viimasel hetkel ära täna algama pidanud soome-ugri filmide festival, korraldajad peavad selle põhjuseid poliitilisteks.

Festivali avamisel pidid osalema ka Eesti, Soome ja Ungari suursaadikud Venemaal, kirjutab uudisteagentuur Udmurtia.

Festivali organisaator, Iževski kinoklubi direktor Andrei Smirnov ütles kohalikule uudisteagentuurile, et otsuse jätta festival ära tegi kino omanik, kes andis sellest teada kolmapäeval. «Paistab, et kellelegi ei meeldinud soome-ugri liikumisele osaks saav tähelepanu, mis oleks festivaliga kaasnenud. Aga ma ei taha sellel teemal mingeid teooriaid arendama hakata,» rääkis ta.

Festivali programmis olevaid filme Iževski kinos küll näidatakse, kuid seda mitte festivalil vaid niinimetatud «esmaspäevase kino» formaadis. Soome-ugri filme saab vaadata seitsmel esmaspäeval mai ja juuni jooksul.


Soome-ugri filmide festival pidanuks toimuma 12.- 18. mail Iževski kinos «Sõprus».

Iževski kinoklubi teatas festivali ärajäämisest eile õhtul sotsiaalmeedia vahendusel. «Meid pandi kahetsusväärse fakti ette, et festival jääb ära. Kõik ostetud piletid kehtivad edasi ja festivali kavas olnud filme saab vaadata kinos esmaspäeviti. Filmide linastumise täpsemad ajad selguvad lähiajal. Palun mõistke meid ja andestage,» teatasid festivali korraldajad.

Eesti filmidest pidid festivaliprogrammis linastuma «Elavad pildid», «Kirsitubakas» ja «Seenelkäik», Soome filmidest «Eedenist põhja pool» ja «Armi elab!» ning Ungari filmidest «Poolvalgus» ja «Sauli poeg».

Allikas: Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:

* Sarnane põhiseaduslik printsiip - erinev arusaam - Ungari ja Eesti valitsuse näite najal.
Kaks ugri rahvust on jõudnud oma ajaloo tormilises arengus kõrgeima punktini ning loonud, hoidnud ja säilitanud oma rahva jaoks (vähemalt tänase päeva seisuga) riigi - rahvusriigi. Mõlema riigi põh ...
* Eestlaste kinkimislembus vs. ukrainlaste vastupanulembus

... mis augustikuus on ja pärineb aastast 1991. See on ehk põnev kokkusattumus, et Rjuriku peremärki oma vapil kandev riik (mõne teooria kohaselt oli ju Rjurikute sugu soomeugrilaste hõimust) samal kuupä ...
* Toome sugulasrahvaid Venest Eestisse

Võiksime soodustada meie soomeugri sugulasrahvaste kolimist Eestisse, kus on vähe rahvast ja vaja uusi lojaalseid inimesi. Rootsis elavate saami kultuuriesindajatega kokku puutudes tekkis mul  ...