Toome sugulasrahvaid Venest Eestisse

-1
1

Võiksime soodustada meie soomeugri sugulasrahvaste kolimist Eestisse, kus on vähe rahvast ja vaja uusi lojaalseid inimesi.

Rootsis elavate saami kultuuriesindajatega kokku puutudes tekkis mul idee, kuidas Eesti võiks rahvaarvu suurendada omade arvel.

Saamidel on Rootsis ajalooliselt oma piirkonnad, oma keele- ja kultuurikeskused, oma firmad ja traditsioonid, mida osatakse rahaks teha. venemaal elab Eesti hõimurahvaid ja paljud udmurdid ja marid soovivad väga Eestisse elama ja õppima tulla. Neid on üksjagu tulnudki, nad on saanud eesti keele kiiremini selgeks kui paljud teised rahvad.

Kuna venemaal on soomeugri rahvastel raske oma kultuuri ja keelt säilitada, nooremad põlvkonnad kaotavad sideme algallikatega, siis võiks nad kolida Eestisse, kus on vähe rahvast ja uusi lojaalseid inimesi vaja.


Eestisse võiksid tulla need soomeugri hõimurahvad, kes on motiveeritud, kes tunnevad sügavat huvi Eestis elamise ja töötamise vastu ning eesti keele õppimise vastu. Nad rikastaksid oma keelega meie kultuuri. Nad on meie sugulased. venemaal ei oota neid midagi head.

Eestis on tühja maad palju. Võiks luua kõige tühjematesse kohtadesse uued ugrikülad või piirkonnad, mida toetataks eri fondidest. Võiksime luua mari, mordva, udmurdi külad või piirkonnad. Meie hõimurahvad võiks üles ehitada oma tehnopargid, kus tegutsevad nende ettevõtted, kultuurikeskused, restoranid, looduspargid.

See rikastaks Eesti kultuuri- ja majanduselu ning suurendaks rahvaarvu. Muudame hõimurahvad omadeks, kes õpivad küll eesti keele selgeks, aga saavad Eesti riigi toetusel säilitada siin oma kultuuri, traditsiooni ja keelt.

Eestlased ja Eestis elavad udmurdid, marid ja teised –  kas teeme ära?

Artikkel ilmus ÄRIPÄEVAS Tallinna Kaubamaja, Danske Banki, Telia, ACE Logisticsi, Combimilli ning Äripäeva arvamuskonkursi Edukas Eesti raames.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Andrus Villem: venelased – eestlaste ja lätlaste vaenlast otsivad sugulased
... teni: geneetiliselt on Põhja-Venemaa asukad lähedased mitte teistele slaavi rahvastele, vaid soome-ugri sugu hõimudele. Esitletud Euroopa ja Põhja-Ameerika teadlaste tehtud järeldused kutsusid esile va ...
* Mitu venemaal tegutsevat soome-ugri organisatsiooni on sunnitud tegevuse lõpetama

Soome-ugri rahvaste olukord venemaal ei ole kiita, tõdeti hõimupäevadele pühendatud konverentsil. Mitu venemaal tegutsevat soome-ugri rahvaste organisatsiooni on lõpetanud oma tegevuse, kuna o ...
* Venemaal elavad väikerahvad tunnevad selle riigi ees põhjendatud hirmu

Venemaal elab palju erinevaid rahvaid. Nii suuri kui väikesi. Suur osa venemaa territooriumist on kunagi kuulunud SOOMEUGRI hõimudele, kelle järeltulijad ka tänapäeval elavad põlisel kodumaal, kus ven ...