Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Lühidalt - 27.04.2017 (täiendatav)

Mustal merel toimus vene sõjalaeva kokkupõrge kaubalaevaga. Sõjalaev uppus.
Venemaa Musta mere laevastiku luurelaeva Liman põrkas neljapäeval 40 kilomeetri kaugusel Bosporuse väinast loodes kokku kaubalaevaga ja uppus hiljem. Kõik meeskonnaliikmed päästeti, teatas kaitseministeerium Interfaxi vahendusel. Türgi rannikuvalvest teatati TASS-ile, et kõik 78 vene meremeest on evakueeritud. Hukkunuid ega kadunuid ei ole.
Ametlikult olla kokkupõrke põhjuseks halva ilma poolt tingitud udu ja halb nähtavus. vene sõjalaeva juhid on ju väga head manööverdajad ning laevakäsitlejad, kes ei saa ise vigu teha. Kuidas aga sõjalaeva tehnoloogia ei suutnud kaubalaeva näha ja kokkupõrget vältida, seda normaalse inimese mõistus siiski seletada ei suuda.
Kliki ka nendele artiklitele:
0

Lühidalt - 25.04.2017 (täiendatav)

 • Sõjaks valmistuv venemaa panustab relvastuse kiirele uuendamisele

Majanduslikult üha nõrgemaks muutuv venemaa valmistub suuremaks relvakonfliktiks ja uuendab palavikulise kiirusega oma sõjaväe relvastust. Väidetavalt on vene armee kaetud kaasaegse relvastusega ca pooles ulatuses. Putin märkis, et 2016. aastal oli uue relvastuse osakaal umbes 47 protsenti, maaväes 58,3 protsenti.
«Peame lahendama ülesande – viima lähema kolme aasta jooksul tänapäevase relvastuse ja tehnika osakaalu sõjaväes ja laevastikus 70 protsendini. Meil on selleks kõik eeldused, kõik tingimused. Teeme ära!» ütles Putin täna vene sõjamajanduskomisjoni istungil Rõbinskis.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 24.04.2017 (täiendatav)

 • Brexiti-partei UKIP lubab keelata näokatted ja islamikoolid

Euroopa Liidu vastane Briti Iseseisvuspartei (UKIP) teatas täna, et kavatseb sotsiaalse ühtsuse edendamiseks keelata näokatted ja uute islamikoolide avamise, vahendas BNS.
UKIP avalikustas 8. juuni parlamendivalimiste eel oma «lõimumiskava», mis sisaldab šariaadi keeldu, avalikes kohtades näokatte kandmise keeldu ning nõudmist võtta vastutusele ümberlõigatud tüdrukute vanemad. Samuti kavatsetakse valituks saades peatada uute islamikoolide avamine, kuni kogu moslemikogukond on oluliselt paremini lõimunud, teatas partei.
Kliki ka nendele artiklitele:


0

Lühidalt - 23.04.2017 (täiendatav)

 • Sotsialistlik Põhja-Korea ähvardas Austraaliat tuumalöögiga

Korea Rahvademokraatlik Vabariik lubas Austraaliale tuumalöögi anda, kui see Briti krooni all olev riik jätkab USA ekspansnismipoliitika toetamist ning ei lõpeta Ühendriikide pimesi järgimist.
Pyongyangi viha kustus esile Austraalia välisministri Julie Bishopi avaldus, et peab Põhja-Koread suureks ohuks Austraaliale ning, et Põhja-Korea relvakatsetused tuleb rahvusvahelise kogukonna toel lõpetada.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 22.04.2017 (täiendatav)

 • Paul Ryan kinnitas USA ja NATO kindlat toetust Eestile.

Eestit külastav USA esindajatekoja spiiker Paul Ryan kohtus siin ka kriminaalset organisatsiooni juhtiva ning peaministri ametit pidava Jüri Ratasega. Sellel kummalisel kohtumisel hargnenud ühisel pressikonverentsil kinnitas USA spiiker Ühendriikide kindlat toetust NATOle ning lubas, et USA seisab ohtude korral Eesti kõrval. Ryan rääkis Tallinnas Stenbocki majas, et Eesti saavutatu on väga inspireeriv ning kinnitas, et USA hindab Eesti ajalugu, vabadust, sõltumatust ja kultuuri.
"Meie esimene sõnum siin on see, et kahepoolsed suhted on tugevad ja muutuvad veelgi tugevamaks," rääkis Ryan.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 21.04.2017 (täiendatav)

 • Venemaa katsetab Ukrainas sõdides oma uusimaid tehnoloogiaid ja strateegiaid

Hoolimata venemaa väidetest, et tema vägesid, instruktoreid ega muud sõjakohast Ukrainas pole, kinnitavad faktid vastupidist. Ukraina separatistide territooriumile on pidevalt viidud ja toodud erinevat moodsat vene sõjatehnikat ning Donbassi lahingutes juhib ebaseaduslike relvarühmituste taktikalist ja sõjalist tegevust reeglina venemaalt ebaseaduslike relvarühmituste kontrolli all olevale territooriumile komandeeritud "erusõjaväelased". Ka teateid vene kõrgemate kaadriohvitseride visiitidest separatistlikule territooriumile on meediasse pääsenud.
Kodanikuajakirjanike portaal Bellingcat omab andmeid selle kohta, et venemaa on Ida-Ukrainas kasutanud oma kõige kaasegsemaid tanke. Bellingcat teatel nähti esimesi tanke T-90 ja selle modifikatsioone Ida-Ukrainas juba 2014. aasta suvel, mida kinnitab YouTube üleslaetud sama aasta 25. augustil tehtud video.
Kodanikuajakirjanikud selgitasid video geolokatsiooni abil välja, et video oli tehtud Luganski oblasti Lõsoe küla lähedal ja portaali andmetel kuuluvad antud T-90A tankid tõenäoliselt 136. üksiku motolaskurbrigaadi koosseisu, vahendab Õhtuleht.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 20.04.2017 (täiendatav)

 • Pariisis Champs Elysée avenüül on tulistamine.

Prantsusmaa pealinnas Pariisis Champs Elysée avenüül kõlasid CNNi andmetel lasud, politsei palub rahval piirkonda vältida. Kohaliku meedia andmetel sai tulevahetuses haavata kaks politseinikku. Piirkond on suletud ning inimestel palutakse Champs Elyséed vältida. Sündmuskohale on saabunud mitmed pääste-ja julgeolekutöötajad, vahendas Postimees.

Järgnevad teated informeerivad, et üks haavatud politseinik suri. Kuulihaava on saanud ka juhuslikult sündmuskohas viibinud inimene. Rünnaku motiivide kohta pole midagi teada. Politse andmeil on tõenäoline terroristlik rünnak.

Sündmuse kirjelduse kohaselt olevat politsei patrulli tulistatud mööduvast autost. Laskjaid olevat kaks. Politsei avas vastutule, milles üks ründajaist hukkus, teine pääses minema. Tegemist on väga esmase informatsiooniga.

23:41 - Siseministeeriumi allikas kinnitas varem, et üks politseinik sai surma ja kaks vigastada. Hiljem teatas politseiallikas, et ka teine politseinik suri vigastuste tagajärjel, hiljem seda infot muudeti (et ikka üks politseinikest hukkus). Üks ründaja sai samuti surma, vahendas Reuters. Politsei teatas varem, et tulistajaid oli vähemalt kaks, kellest ühe lasi politsei maha. Allika sõnul oli surma saanud ründaja julgeolekujõududele varasemast teada. Politsei selgitas Twitteris, et politseinik istus punase fooritule tõttu seisma jäänud autos, kui ründaja teda mööda sõites tulistas. Politseiallikas ütles, et Champs Elysees' avenüü lähistel toimus umbes tund hiljem ka teises kohas tulistamine.

Read more ...

0

Lühidalt - 19.04.2017 (täiendatav)

 • Mustal merel uppus täna Türgi poole teel olnud vene kaubalaev

Traagilise sündmuse järel toimunud päästeoperatsiooni käigus on viis inimest päästetud ja seitse on jäänud kadunuks. Päästetoimingud aga toimuvad veel. EHO MOSKVÕ teatel on kaasatud päästetoimingutesse hulga eritehnikat ja inimressurssi.
«19. aprillil uppus Mustal merel «Geroi Arsenala» nime kandev laev,» teatas vene hädaolukordade ministeeriumi Krimmi osakond. Päästjate andmeil oli pardal kokku 12 inimest – üheksa ukrainlast, üks grusiin ja kaks venelast. Vene laevandusagentuuri Rosmorretšfloti andmetel põhjustas õnnetuse torm.
«Tugevas tormis murdus 3500-tonnise veeväljasurvega kuivlastilaev pooleks ja uppus,» avaldas amet.


0

Lühidalt - 18.04.2017 (täiendatav)

 • Georgia avaldas protesti venemaa poolt toime pandud järjekordse rahvusvahelise õiguse rikkumise akti osas.

Venemaa seekordne süü, mida Georgia õigustatult pahaks pani, on vene välisministri Lavrovi visiit Abhaasiasse. Probleemiks on asjaolu, et Abhaasia on Georgiale kuuluv territoorium, mida aga reaalselt valitseb vene armee tiiva all tegutsev kohalik separatistlik võimkond. Vene välisministeeriumi teateil sõitis Sergei Lavrov Abhaasiasse, et arutada sealse poliitilise juhtkonnaga jooksvaid küsimusi, muuhulgas ka Georgia samme NATO-ga ühinemise teel.

Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 17.04.2017 (täiendatav)

 • Suurbritannia ja Venemaa vahelised suhted on halvemad kui kunagi varem

Venemaa suursaadik Londonis Aleksandr Jakovenko ründas Briti valitsust, süüdistades kuningriiki pingete suurendamise eest Euroopas, sealhulgas 800 sõduri saatmises Eestisse.
Kremli esindaja Londonis ütles, et Briti valitsus on süüdi vaenulikkuses ning sidemed kahe riigi vahel on kukkunud kõigi aegade madalseisu. Jakovenko sõnul sisuliselt enam ei olegi kahepoolseid suhteid venemaa ja Ühendkuningriigi vahel, vahendab Daily Mail. Jakovenko lisas, et Ühendkuningriigi viimase aja tegevus on olnud provokatiivne ja lausa naeruväärne.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 14.04.2017 (täiendatav)

 • Venezuelas puhkesid uued rahutused

Venezuelas puhkesid eile uued kokkupõrked politsei ja valitsusvastaste meeleavaldajate vahel pärast seda, kui ametnikud andsid teada viiendast surmajuhtumist varem aset leidnud rahutuste käigus.
Sotsialistist president Nicolás Maduro püüab tõrjuda opositsiooni jõupingutusi teda ametist tagandada. Samal ajal kannatab kunagine arvestatav naftaeksportöör Venezuela nii toiduainete kui ka ravimite puuduse käes.
Maduro on seni tõrjunud opositsiooni püüdeid rahvahääletust pidada tema ametist tagandamise küsimuses ning vandunud sotsialistliku revolutsiooni jätkamist, mille algatas tema 2013. aastal surnud värvikas eelkäija Hugo Chávez. Maduro sõnul on riiki tabanud majanduskriis USA mahitatud kapitalistliku konspiratsiooni otsene tulemus.
Kliki ka nendele artiklitele:

Read more ...

0

Lühidalt - 13.04.2017 (täiendatav)

 • Riiki juhtiv ja kriminaalkuriteos varasemalt süüdi mõistetud Keskerakond anti jälle kohtu alla kuriteo toimepanemise süüdistuses

Riigiprokuratuur on esitanud süüdistused korruptsioonikuritegude toimepanemises lisaks Keskerakonnale ka ametist kõrvaldatud Tallinna linnapeale Edgar Savisaarele, volikogu esimehele Kalev Kallole, endisele linnapea nõunikule Priit Kutserile ja viiele ettevõtjale: Alexander Kofkinile, Vello Kunmanile, Villu Reiljanile, Hillar Tederile ja Aivar Tuulbergile.

Kriminaalasja kohtuliku arutamise avaistung on planeeritud 12. juunile. Kohtuistung on avalik.
Jurist Paul Puustusmaa on selgitanud BHR-le, et Põhiseaduse kohaselt kuulub Keskerakond (juba varasema) kuriteo toimepanemise tõttu keelatud erakondade hulka, kuid tõenäoliselt poliitilistel põhjustel ja juhindudes euroliidulikest (sisult poliitilistest) printsipidest ei soovita Keskerakonna likvideerimist ette võtta hoolimata sellest, et selline olukord on põhiseadusega vastuolus olev.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Eerik-Niiles Kross: ajalootund Jüri Ratasele
KESKERAKOND on kuritegelik organisatsioon - MTÜ, milline on Eesti Vabariigis kehtiva seaduse alusel erakonnana süüdi mõistetud kuriteo toimepanemises. Formaalselt kehtiva, kuid Eestis tahtlikult mi ...
* Lühidalt - 20.02.2017 (täiendatav)

...Kohalike omavalitsuste valimiste ootuses on Eestit valitsev kuritegelik partei (Keskerakond) ära määranud mõningate linnaosade esinumbrid ko ...

Read more ...
0

Lühidalt - 08.04.2017 (täiendatav)

 • Stokholmi terrorist on vahistatud?

Rootsi sait Aftonbladet edastas teate, et on kinni peetud eilse terrorirünnaku arvatav korraldaja. Ametlikku kinnitust sellele infole küll ei ole.
Kinni on peetud 39-aastane usbekk, kelle nime pole avalikustatud. Mees on islamit uskuv ja tema facebooki leht näitab tugevat avatust, empaatiat ja kaasaelamist usukaaslaste terroritegevusele ning islami terroriorganisatsiooni Islamiriik tegevusele. Väidetavalt pole aga mees varasemalt avalikult silma hakanud poliitilise või usulise aktiivsusega. Ta lihtsalt töötas ja saatis teenitud raha oma (väidetavalt) nelja lapsega perele Usbekistani.
Veel lõplikult kinnitamata andmetel hukkus eilses terrorirünnakus Stokholmis, kus õlleveo auto röövinud islamist sõitis jalakäiate tänavale rahvamassi, neli inimest ja 15 said füüsiliselt kannatada.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaal jätkub pommipaanika
... valmisolekus pärast seda, kui esmaspäeval leidis metroos aset 14 inimese elu nõudnud terrorirünnak. Hommikul teatasid venemaa uudisteagentuurid juhtumist Doni-äärses Rostovis, kus kohaliku koolima ...
* Lühidalt - 21.10.2015 (täiendatav)

... Kõrgõzstan, Tadžikistan, ...  Usbekistan lahkub Moskva lähiliitlaste sõjalisest ühendusest ... ametlikult oma kavatsusest KJO-st (ODKB) välja astuda. Organisatsiooni ...

0

USA ja venemaa suhted on selle sajandi kriitilisemad!

USA tulistas Süüria lennuväebaasi pihta üle 50 tiibraketi

USA tulistas Vahemere laevastiku laevadelt Süüria lennuväebaasi pihta vastuseks keemiarünnakule üle 50 Tomahawk tiibraketi, ütles Ühendriikide ametnik. Süüria armee teatel hukkus rünnakus kuus inimest ja see tekitas suuri purustusi.

Üllatuslik rünnak märgib rabavat pööret president Donald Trumpile. Presidendikandidaadina hoiatas ta, et USA taganeb juba seitsmendat aastat käivast Süüria kodusõjast sootuks.

Valge Maja ametniku sõnul tulistasid kaks Vahemerel paiknevat USA sõjalaeva välja 59 Tomahawk-tüüpi tiibraketti, mis tabasid sihtmärgiks võetud Shayrati õhuväebaasi Süürias. USA on veendunud, et teisipäevane keemiarelvarünnak sai alguse just sellest baasist.

Read more ...
0

Lühidalt - 06.04.2017 (täiendatav)

 • Salastatud arhiivist selgus, kui palju raha NSVL Baltimaadest välja imes

Läti ajaloolane Gatis Krumins purustab mõnel pool tänaseni levinud müüdi nagu oleks Nõukogude okupatsioon olnud Baltimaadele kuldajastu. Kuigi eestlaste ega ka lätlaste või leedukate jaoks ei ole Nõukogude okupatsiooniga kaasnenud kahjud just suur üllatus, on mitmetes venemaa jutusaadetes jätkuvalt tihtipeale kuulda väiteid nagu peaksid Baltimaad olema tänulikud kõigi «investeeringute» eest, mida Nõukogude võim siin tegi.
Oma töös lükkab ta ümber Nõukogude Liidu poolt kuvatud pildi nagu oleks süsteemi jaoks kõige olulisem olnud inimene ja inimese vajaduste rahuldamine. Nimelt tuli välja, et vähemalt Baltimaades olid kõige suuremad kulutused sõjaväele ja sisevägedele ning ka teiste NSVLi riikide doteerimisele.
Näiteks vahemikus 1949-1990 jõudis Läti NSV eelarvest NSVLi keskpanka 40,6 miljardit rubla, keskpangast Lätti liikus aga vaid 24,7 miljardit.
Vaata täpsemalt SIIT.

0

Venemaal jätkub pommipaanika

Peterburis tegid võimuesindajad kahjutuks kortermajast leitud lõhkekeha

Venemaa võimuesindajad tegid neljapäeval kahjutuks ühest Peterburi kortermajas leitud lõhkeseadeldis.

Juhtumist teatasid oma õiguskaitseorganite allikatele viidates kõigepealt uudisteagentuurid TASS ja Interfax.

Allika sõnul sai juhtum Neeva rajoonis Tovaritšeskii prospekti elumajas alguse, kui hoones hakkas tööle tuletõrjealarm, mille peale evakueeriti maja kahest trepikojast kõik inimesed.

Read more ...
0

Lühidalt - 05.04.2017 (täiendatav)

Venemaal hakati riigikeskselt ette valmistama üleriigilisi "rahvamiitinguid"
Ajaleht "Kommersant" teatas, et paljudes venemaa linnades algasid ettevalmistused üldrahavlikeks miitinguteks, millised saavadalguse 08. mail. Moskvast laekunud korraldusest kirjutas varasemalt ka raadiojaama EHO MOSKVÕ netisait. Miitingud organiseeritakse kohalike omavalitsuste ja neile lähedal seisvate organisatsioonide poolt. Enamus miitingutest osavõtjad saavad olemas riigiteenistujad, kes siis riigitöö asemel suunatakse miitingutele osalema.
Demonstratsioonid saavad toimuma terrorismivastasuse egiidi all. Oma parteilise panuse miitingute toimumisse on lubanud anda kõik vene riigiduuma (parlamendi) parteid.
On laekunud ka andmeid selle kohta, et mõnedes piirkondades (sealhulgas Peterburis ja Tambovis) soovitakse demonstratsioonidega alustadajuba homme. Edasi peaksid siis need kasvama nn ülevenemaalisteks terrorismivastasteks miitinguteks.
Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 03.04.2017 (täiendatav)
... aldamises kahtlustatakse Kesk-Aasiast pärit 23-aastast enesetaputerroristi, ütles Interfaxi allikas. Kirgiisi turvateenistuse sõnul on kahtlustatavaks Akbaržon Jalilov, kes sündis Ošis 1995. aastal. Var ...
* Ratas külastab venemaa põhjapealinna, et tähistada aastapäeva Eesti autonoomiasoovile venemaa koosseisus!

... jäämine seoses terroriaktidega kõne alla ei tulnud, ta kinnitas, et osaleb laupäeval toimuval üritusel nagu varem kavandatud. Eesti autonoomia venemaa koosseisus on rõhutamisväärne!? Ratas kord ...

 Rahvusliku mõttelaadi toetuseks

BHR on tänulik toetuse eest!Gallup

KUUKÜSITLUS: Millist erakonda sa toetaksid täna,kui oleksid Riigikogu valimised?
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
 • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote:
KUNINGLIKUD UUDISED

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy. -- Algernon Sidney --

 • Kuningriiklane Kalle Kulbok: riigikogu vajab isepäiseid naljamehi
  1
  +1

  ... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
  „Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

  Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

  Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

  Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

  „Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

  in Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"
 • Krahvinna Sophie külastab Eestit!
  -1
  1

  Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

  Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
  kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

  Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

  Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

  in Suurbritannia ja Põhja-Iiri Ühendkuningriik
Kõik kuninglikud uudised

Viimased kommentaarid

A.Rand
Tere Holger!

Hetkel on BHR veelahkmel, kus tuleb vastu võtta otsus edasise jätkamise osas või võt...
holger kaljulaid
Tervist hr Rand!
Kas Te peate puhkepausi ( nt seoses veebilehe X aastapäevaga )
või on juhtunud mi...
timur
aga uusasunduste tegemisel naiste jalaste kodudest väljaviskamisega oled päri kulla autor ?
meenuta...