Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"

Kuninglikud UUDISED "Liivi Kroon"

The best Governments of the World have been composed of Monarchy, Aristocracy, and Democracy.

Algernon Sidney

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

1
+1

... Kalle Kulbok märgib, et tema silmis on kuningriiklus tõsine asi. Neis riikides, mis on veel kuningriigid, on demokraatia märksa stabiilsem.
„Mõned asjad on neis riikides paigas teiste tavade ja reeglite järgi. Meil kipub kogu võim sõltuma üksteisest ja kauplemisoskusest. Kuningriik riigikorraldusena on minu arvates parem kui vabariik. Mõtlen seda tüüpi arenenud kuningriike, nagu on tänapäeval Põhjamaades. Sestap kannan endiselt kuningriiklase märki ja kirjutan oma nime juurde emeriitkuningriiklane.”...

Tänapäeva tuima ja pragmaatilise poliitilise maastiku taustal tundub veider, et 1992. aasta riigikogu valimistel said kuningriiklased 7,12% hääli ja parlamendis kaheksa kohta.

Oli see nali, mis ootamatul kombel tõsiasjaks sai? Kuidas see juhtus ja miks lõppes? Mida kuningriiklastelt tänapäeval õppida? LP suhtles endiste silmapaistvate rojalistide Kalle Kulboki, Kirill Teiteri, Tõnu Kõrda ja Priit Aimlaga ning pani nende mõtted kirja.

Kindlasti oleks ka praegu Toompeal vaja kuningriiklaste moodi seltskonda, kes sõltumatu jõuna ilmselged jaburused välja naeraks. Nii mõnigi praegune poliitik on seda vajadust kinnitanud, mainib omaaegne esikuningriiklane Kalle Kulbok.

„Kuningriiklased ilmusid poliitikasse 1989. aastal, kui asutati Eesti Rojalistlik Partei. Osaliselt selleks, et parodeerida kõikvõimalike väikeste n-ö taskuparteide teket. Mõtlesime, et miks mitte teha väikses Eestis kuningriiklusel põhinev väikepartei, mis kasutab poliitiliste relvadena eeskätt paroodiat ja huumorit,” meenutab Kulbok.

-1
1

Krahvinna Sophie külastab Eestit! Featured

Friday, 21 April 2017 23:40

Wessexi Krahvinna külastab 2. ja 3. mail Eestit.

Tema Kuninglik Kõrgus Wessexi Krahvinna
kohtub Eestis president Kersti Kaljulaidi ning peaminister Jüri Ratasega. Samuti kohtub ta gaidide ja skautidega ning külastab lasteaeda, kus käivad erivajadustega lapsed.

Olles Suurbritannia jalaväe rügemendi 5 Rifles aukolonel külastab ta selle rügemendi sõdureid, kes teenivad Tapal NATO lahingugrupi koosseisus.

Wessexi Krahvinna on täiskoormusega töötav kuningliku perekonna liige. Igal aastal külastab ta sadu koole, ülikoole, sõjaväebaase ja heategevusorganisatsioone, et nende tegevusest rohkem teada saada ning nende tööd esile tuua. Oluliseks teemaks on tema jaoks võimaluste loomine noortele ja erivajadustega inimestele.

0

Elizabeth II oma troonitee alguses.Briti kuninganna Elizabeth II tähistab täna oma 91. sünnipäeva, saades kuningannaks 1952. Aastal pärast oma isa, kuningas George VI surma ning kõige kauem troonil olnud Briti monarh oma 63 aastaga.

Kuninganna sünnipäev algas kahurisaluudiga Londoni Toweri sillal ja Hyde Parkis, lisaks toimub tal perekeskne tähistamine, edastab mirror.co.uk.

Briti kuninganna tähistas möödunud aastal laialt 90-aastaseks saamist ning eakas naine ei ole kaotanud huumorimeelt, öeldes et ta on ikka elus.

Kuna kuninganna on eakas, siis on temalt võtnud mitmed ametikohustused üle ta poeg ja troonipärija, prints Charles ja lapselapsed, printsid William ja Harry.

0

Ka Taani hoiatab oma NATO missioonile Eestisse saadetavat 200 sõdurit erinevate ohtude, sealhulgas armulõksude eest.

Taani riigikaitse luureteenistus (Forsvarets Efterretningstjeneste – FE) on koostanud riskihinnangu, mille järgi annavad vene ja vene-meelsed agendid oma parima Taani sõdurite ja nende NATO kolleegide piirkonnas viibimise diskrediteerimiseks ning see sisaldab ka naissoost agentide kasutamist, vahendab Copenhagen Post.

Taani valitsuse parlamendile esitatud riskihinnangu järgi leiab FE, et Taani sõdurite tülitamise ja hirmutamise kampaaniate oht on suur, teatas ajaleht Politiken.

Raportis öeldakse, et Taani sõdurid peaksid olema valvel vene „armulõksude“ – ilustate naiste suhtes, kes meelitavad sõdurid kompromiteerivatesse olukordadesse.

0

Suurbritannia kaitseminister Michael Fallon kinnitas "Välisilmale" antud intervjuus, et Suurbritannia tuleb Eestile rünnaku korral koos NATO-ga appi.

"Tegemist on täieliku lahinguvõimelise üksusega, millel on oma soomusvõimekus ning seda saab kiiresti tugevdada," ütles Fallon.

"Sel aastal juhib Suurbritannia kõrges valmisolekus sihtüksust, mis on osa NATO kiirreageerimisüksusest, kuhu kuulub tuhandeid sõdureid. Lisaks sellele on olemas ju kogu NATO võimekus, millega saab rünnatav riik abi teistelt riikidelt. Seda ümbergrupeerimist ei saa vaadata üksikult," lisas ta.

Kaitseminister tunnistas, et ohud on olemas.

1
+1

Kui kõik teised peavad enne lennujaama jooksmist närviliselt kodust passi otsima ja lootma, et see ka kehtib, siis kuninganna Elizabeth II-l seda probleemi ei ole.

Suurbritannia kodanike passis seisab, et need on välja antud tema majesteedi nimel, mistõttu ei ole kuningannal endal selle järgi mingit vajadust. Kõik ülejäänud kuningakoja liikmed, peavad aga reisides passi kaasa võtma, vahendab Travel and Leisure.

Kuna ka juhiload antakse samuti Suurbritannias välja kuninganna nimel, siis ei pea ta ka sõitmiseks luba omama. Ühtlasi ei pea tema autodel olema numbrimärke. Veel ei tohi kuninganna vastu alustada kohtuteed.