Thursday, 27 October 2016 14:32

Suri Jaapani keisri onu, 100-aastane prints Mikasa

Rate this item
(0 votes)
0

Prints Mikasa - 100 aastasenaJaapani keisri Akihito onu, prints Mikasa suri täna 100 aasta vanusena, jättes Krüsanteemitroonile vaid neli pärijat.

Tokyo haiglas surnud prints Mikasa oli Akihito isa, keiser Hirohito kõige noorem vend, kes oli hariduselt ajaloolane, edastab Reuters.

Prints Mikasa pidas Tokyo ülikoolis ajalooloenguid, oli Jaapani Lähis-Ida kultuurikeskuse aujuht ning tegutses Jaapani-Türgi kulutuuriorganisatsioonis.

Jaapanis on juba mõnda aega rahvastiku vananemine probleemiks, see mõjutab samuti keiserlikku perekonda, sest nüüd on vaid neli meessoost troonipärijat.


Noor Prints MikasaTroonipärijate seas on kõige noorem kümneaastane prints Hisahito, kes on valitseva keisri ainus meessoost lapselaps. Kolm vanemat troonipärijat on keiser Akihito 80-aastane vend ja kaks keskealist printsi, kaasa arvatud kroonprints Naruhito.

Jaapani keisrikoja 2600 aasta vanuste reeglite ja kehtiva seaduse kohaselt ei saa naine keisritrooni pärida.

82-aastane keiser Akihito vihjas augustis, et tahab troonist loobuda, kuid varem ei ole ükski Jaapani keiser seda teinud ning Jaapani seadus ei võimalda seda.

Prints Mikasat jäid leinama ta abikaasa, 93-aastane printsess Yuriko, kolm poega ja kaks tütart.

Inna-Katrin Hein
Postimees

Kliki ka nendele artiklitele:

* Monarhismi võimalikkusest Eestis
... sena ning edukana. Seda isegi tänapäevani säilinud monarhiates. Mõelgem siinjuures kasvõi puhkuseparadiisile TAI'le või vaieldamatult võimsamaile Aasia majandusele - Jaapani Keisririigile. Kõik need on  ...
* Lühidalt - 07.02.2015 (täiendatav)

Jaapani võimud rääkisid taas Kuriilide tagastamise möödapääsmatusest Keisririigi peaminister lubas aktiviseerida tegevust selles suunas ning taasesitada nõudmisi Jaapanile kuuluvaid saari ...
* Prints Hitach annab esimesele eestlasele - Arvo Pärdile ülemaailmse kaaluga kunstipreemia.

Arvo Pärt pälvis esimese eestlasena Jaapani kõrge kunstipreemia, edastas Õhtuleht ning täpsustab, et Jaapani Kunstiühing kuulutas täna välja maineka Praemium Imperiale auhinna 2014. aasta laureaadid viies ...

Read 582 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.