Rootsi Kuningriik

Rootsi Kuningriik

Rootsi (rootsi keeles Sverige, ametliku nimega Rootsi Kuningriik (Konungariket Sverige)) on riik Euroopas Skandinaavia poolsaare idaosas (62° põhjalaiust, 15° idapikkust). Ta piirneb idas Soomega (586 km piiri) ja läänes Norraga (1619 km piiri). Maismaapiiri kogupikkus on 2205 km. Idast ja lõunast piirab Rootsit Läänemeri. Rannajoone pikkus on 3218 km. Rootsi on silla abil ühendatud Taaniga.

Rahvaarv ca 10 milj.

Carl XVI Gustaf

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Prints Alexander sai aastaseks.Rootsi kuningakoda pidutseb: prints Carl Philipi ja printsess Sofia esiklapsel prints Alexanderil täitus täna esimene eluaasta.

Ilta-Sanomate teatel korraldavad juba teist last ootav Sofia ja tema abikaasa Carl Philip pojale lustliku peo, kus on ohtralt kooke ja õhupalle ning mõistagi lelusid.

Alexanderi tädi, kroonprintsess Victoria ei pääse paraku peole, kuna viibib õukonna teatel ametlikul visiidil Jaapanisse.

0

Kroonprintsess EstelleRootsi kroonprintsess Victoria ja ta abikaasa, prints Danieli esimene laps, printsess Estelle saab täna viieaastaseks.

Printsess Estelle on rootslaste seas väga populaarne, olles alati rõõmus ja ergas laps.

Printsess Estelle sündis 23. veebruaril 2012 Stockholmis Solna haiglas. Ta kannab Östergötlandi hertsoginna tiitlit ja ta on Rootsi troonipäriluses oma ema järgi teine.

0

Kuninganna SilviaRootsi kuninganna Silvia toimetati Stockholmi Karolinska Ülikooli haiglasse, vahendab Expresseni uudisteportaal.

Kuninga abikaasa tähistas reedel oma 73. sünnipäeva ja tundis end pidulikul kontserdil halvasti, mistõttu otsustati ta haiglasse toimetada.

Palee teatel oli ta juba mitmendat päeva tõbine.

Kuninganna Silvia on jätkuvalt arstide jälgimise all ja tunneb end juba paremini, ütles Expressenile kuningakoja pressiesindaja Margareta Thorgren. Kui pikaks ajaks Silvia haiglasse jääb, pole veel teada.