Wednesday, 12 October 2016 20:38

Rootsi Kuningriik on Eesti olulisim majanduspartner

Rate this item
(0 votes)
0

Rootsi kuninglik paar tervitamas peaminister Stefan Löfvenit Stokholmi kuningapaleesRootsi Kuningriigis visiidil viibiv Eesti peaminister kohtus täna Rootsi peaminister Stefan Löfveniga, kellega arutati kahe riigi majanduskoostööd ja energiaprojekte, samuti Euroopa Liidu ees seisvaid väljakutseid.

"Mitmete Rootsi suurettevõtete otsus oma arendustegevus Eestisse tuua näitab, et meie teadmispõhine ja innovatsioonile suunatud ettevõtluskeskkond on usaldusväärne ja konkurentsivõimeline," ütles peaminister Rootsi ametivennaga kohtumisel.

Rootsi Kuningriik on Eesti suurim välisinvestor ja olulisim ekspordi sihtriik. Rootslased on Eestisse investeerinud 4,5 miljardit eurot, mis on üle 25 protsendi Eestisse tehtud otseinvesteeringutest. Eesti ettevõtete eksport Rootsi moodustas septembris 17 protsenti kogu ekspordist, edastas Riigikantselei.

Rootsi peaministriga räägiti muuhulgas Euroopa Liidu energiajulgeoleku kindlustamisest ning Põhjala ja Balti riikide energiaturgude ühendamisest, peatudes eraldi energiaallikate mitmekesistamise vajadusel.

Fotol: Rootsi kuninglik paar tervitamas peaminister Stefan Löfvenit Stokholmi kuningapalees


"Põhjala ja Balti riikide ühine elektriturg on loodud. Järgmine etapp on Balti riikide elektrisüsteemide liitmine Euroopaga,  mis on selgelt meie energiajulgeoleku ja varustuskindluse huvides,“ ütles peaminister.

Euroopa julgeoleku teemal ütles Eesti peaminister, et venemaa agressiivne käitumine, sealhulgas Läänemere piirkonnas näitab, kui oluline on usutav heidutus ja tihe NATO ja Euroopa Liidu koostöö.

Peaministrit saadab visiidil äridelegatsioon, kuhu kuulub 31 ettevõtet. Äridelegatsiooni visiit on ette valmistatud koostöös EASiga.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Rootsi armee hoiatas spioonide eest
...  üleeile väiteid, nagu avaldaks venemaa kasvavat sõjalist survet põhjusel, et Rootsi otsustas tugevdada Gotlandi kaitset. 
* Ka Rootsi? Suur hulk rootslasi ei taha enam euroliidus olla

... kraadist peaminister Stefan Löfven palus mullu korduvalt teisi ELi riike pakkuda migrantidele asüüli ajal, mil Rootsi võttis vastu rekordarvu sisserändajaid. Kui vabatahtlikku tegevust liikmesriikides ...
* Soome ja Rootsi on valmis end tulevastes sõdades koos kaitsma

... itsma, teatasid Soome peaminister Juha Sipilä ja Rootsi peaminister Stefan Löfven täna avaldatud ühisartiklis. Soome ja Rootsi kavatsevad artikli kohaselt sõjalist koostööd varasemast tihedamaks muuta.  ...

Read 520 times
More in this category: Rootsi printsess põeb leukeemiat »

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.