Tai Kuningriik

Tai Kuningriik

Tai on riik Kagu-Aasias, Indohiina poolsaarel. Ta piirneb lõunas Tai lahe ja Malaisia, idas Kambodža ja Laosega ning läänes Andamani mere ja Birmaga.
Kuni 11. maini 1949 kandis maa nime Siiam. Sõna thai (ไทย) tähendab tai keeles 'vaba'. Sama sõna tähistab ka tai rahvast, mistõttu osa elanikest, eriti suur hiina vähemus, kasutab endiselt nime "Siiam".
Tai ei ole olnud ühegi Euroopa riigi asumaa.

Rahvaarv ca 67 milj.

Maha Vajiralongkorn :: Rama X

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

Friday, 02 December 2016 13:14

Tai kuninga troonimine

0

Tai uue kuninga troonile asumine oli nagu stseen muusikalist «Kuningas ja mina», kirjutab Inna-Katrin Hein Postimehe portaalis ELU24.

Kroonprints Maha Vajiralongkornist sai Tai uus kuningas 50 päeva pärast oma isa, kuningas Bhumibol Adulyadej surma.

Rahvusvahelise meedia teatel meenutas uue kuninga troonile asumine stseeni kuulsast muusikalist «Kuingas ja mina», kuna palee töötajad ja valitsusliikmed pidid heitma kuninga ette maha, näidates sellega, et nad on tema alamad.

Uus kuningas kummardas Bangkoki Dusiti palees toimunud tseremoonial oma isa pildi ees, avaldades talle austust ja lubades olla temavääriline kuningas.

Tuesday, 29 November 2016 22:14

Tais alustati uue kuninga ametisse nimetamist

0

Kroonprints Maha VajiralongkornTai sõjaväehunta valitsus kooskõlastas uue kuninga ametissenimetamise.

Tai kauaaegne ja rahva seas populaarne kuningas Bhumibol Adulyadej suri oktoobris ja tema kohale asub kroonprints Maha Vajiralongkorn, vahendasid ERR-i teleuudised.

1924. aasta pärilusseaduse alusel esitas valitsus Vajiralongkorni nime rahvusassambleele, mille liikmed tunnistasid teda teisipäeval uue monarhina. Kroonprints peab nüüd teatama, kas võtab kutse vastu.

Valitsuse liikmed ootavad päeva või paari jooksul kroonprintsi kutset audientsile.

0

Tai kroonprints Maha VajiralongkornTai kroonprints Maha Vajiralongkorn otsutas kroonimistseremoonia aastaks edasi lükata, et oma surnud isa leinata, vahendas BBC.

Kuningas Bhumibol Adulyadej suri neljapäeval. Kroonprintsi asemel saab regendiks riigi endine peaminister Prem Tinsulanonda.

64aastane kroonprints on palunud tailastel mitte muretseda ja kinnitas, et riik on heades kätes.

Page 1 of 2