Reede, 14 Oktoober 2016 15:15

Kas turist on teretulnud? Kuninga surm pani Tai turismitööstuse surve alla

Hinda seda kirjed
(0 hinnangut)
0

Kas ööklubid pannakse kinni ja rannapeod jäävad ära? Kas alkohol keelatakse ja bikiinid tuleb kappi jätta? Tai kuninga surma järel sajab riigi turismitööstusele küsimusi, millele veel selget vastust pole.

Enamike tailaste jaoks oli kuningas Bhumibol Adulyadej ainuke kuningas, keda nad oma eluajal on näinud. Ta oli kõrgelt hinnatud ja palavalt armastatud, mistõttu on terve riik suures leinas, vahendab The Independent.

Tai majandus toetub suuresti turismile ning seepärast valitseb nii Tai turismitöötajate hulgas kui ka maailma meedias hetkel suur segadus. Välja on kuulutatud aasta pikkune leinaperiood ning järgmise kuu jooksul piiratakse erinevate meelelahutusürituste toimumist, kuid veel ei tea keegi, mida see kõik täpselt tähendab.

«Turismisektor, mis on praegu nii hooajaliste, majanduslike kui ka  poliitiliste põhjuste tõttu madalseisus, saab ilmselt uue hoobi, sest näiteks saar, kus me oma perega pesitseme, elatub suuresti igal täiskuul toimuvast turistidele suunatud metsikust rannapeost, mis vähemalt sel kuul suure tõenäosusega ära jääb,» kirjutas Tais elav eestlane Indrek Selter.


Valitsus on järgneval 30 päeval soovitanud kõigil vältida rõõmsaid üritusi ning kanda järgneval aastal leinale sobilikke rõivaid. Lisaks keelati kohalikes telekanalites ja raadiojaamades meelelahutusprogrammide eetrisse laskmine, vahendab Bangkok Post.

«Turismipiirkondades suuri muudatusi tõenäoliselt ei toimu ning puhkusereisijad saavad Tais puhkamist tavapäraselt nautida,» selgitas olukorda Estraveli pressiesindaja Janika Ritson.

Siiski jäävad ära kõik lähema kuu aja sisse planeeritud festivalid ja muud üritused toimuvad vaoshoitult.

«Juba reisiplaanid lukku löönud turistidel soovitan kohalike suhtes olla eriti aupaklik ja ettevaatlik, sest tegemist on väga tõsise isikukultusliku sündmusega,» rõhutas Tais elav eestlane Ilmar Selter.

«Kui ma juba ei oleks siin, siis ma tõenäoliselt jätaks sel hooajal siia tulemata,» lisas Selter Tai hetkeolukorda silmas pidades.  

«Turistid, kes reisivad Taisse peaks seda arvestama ja austama Tai inimeste tundeid,» rääkis Carlson Wagonlit Traveli turundusjuht Hiie Aru.

Kuna tailased hindasid kuningat kõrgelt ning riigis valitseb lein, siis palutakse ka kõikidel turistidel sellesse mõistvalt suhtuda. Avalikes kohtades peaks hoiduma kõva häälega naermisest ja lõbutsemisest ning kanda tuleks ka sündsaid riideid.

Kõrghooaeg algab Tais detsembris ning kestab märtsini, kuid siiski käiakse seal ka varem. Järgneva kuu jooksul on Estraveli kaudu Taisse reisimas hetke seisuga 80 inimest, rääkis Ritson.

Kuigi Tais ei tohi kuningapere kohta kunagi halba rääkida, siis praegusel ajal võivad kohalikud olla selles osas eriti tundlikud, mistõttu tuleks kindlasti hoiduda kuningakoja kritiseerimisest.

Piirangud võivad aja jooksul veel laieneda. Meediasse on jõudnud vihjed ka arvatavast alkoholimüügi keelust. Need väited ei ole aga ametlikku kinnitust leidnud.

Johanna Vahuri,
Reisiportaali toimetaja
Postimees


Kliki ka nendele artiklitele:

* Tai kuningakoda teatas, et 88-aastane kuningas Bhumibol Adulyadej on surnud.
... abiliseerinud. Bhumibol Adulyadej oli juba pikemat aega Bangkokis haiglas viibinud ja avalikkuse ees pole ta olnud mitmeid kuid. Tai sõjaväehunta juht ja peaminister Prayuth Chan-ocha andis rii ...
* Monarhismi võimalikkusest Eestis

... sena ning edukana. Seda isegi tänapäevani säilinud monarhiates. Mõelgem siinjuures kasvõi puhkuseparadiisile TAI'le või vaieldamatult võimsamaile Aasia majandusele - Jaapani Keisririigile. Kõik need on  ...
* Ukraina sõjapäevik - 02.09.14 (täiendatav)

... separatistide poolt rünnatavaid sõjaväeosai. Sõjaseisukorrast ja selle väljakuulutamisest ei hakka üldse rääkima. Muide hiljuti kuulutas Tai Kuningriik ...

Loe 302 korda

Jäta kommentaar

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.