Jordaania Hašimiidi Kuningriik

Jordaania Hašimiidi Kuningriik

Jordaania Hašimiidi Kuningriik on riik Lähis-Idas. Piirneb Iisraeli, Jordani Läänekaldaga, Süüria, Iraagi ja Saudi Araabiaga.
Kuni 1946. aastani kandis riik nime Transjordaania.

Rahvaarv 8,1 milj.

‘Abd Allāh II

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Jordaania prints Zayd bin Ra'ad abikaasa, Bostonist pärineva Sarah Butler´igaUSA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi väga häirivad ja rahutuks tegevad vaated muudavad ta rahvusvaheliselt ohtlikuks, ütles Jordaania valitseva dünastia liige, ÜRO inimõiguste ülemvolinik Prints Zeid Raad al-Hussein.

"Kui Donald Trump saab valituks, siis tuginedes sellele, mis ta on juba öelnud, ja juhul, kui see ei muutu, ei ole minu arvates mingit kahtlust, et ta oleks rahvusvahelisest vaatepunktist ohtlik," ütles al-Hussein BBC teatel.

Ta lisas, et ta ei ole soovi ühegi riigi poliitilistes kampaaniates osaleda, kuid olukorras, kus valimistulemus võib viia selleni, et haavatavate kogukondade inimõigusi hakatakse eirama, on paslik oma arvamust avaldada.

Inimõiguste volinik on ka varem Trumpi kohta sõna võtnud, näiteks ütles ta juunis, et kitsarinnalisus ei ole tõend tugevatest juhivõimetest.

Fotol: Jordaania prints Zayd bin Ra'ad abikaasa, Bostonist pärineva Sarah Butler´iga