Thursday, 13 October 2016 00:10

Prints Zayd ibn Ra‘ad: Trump oleks presidendina rahvusvaheliselt ohtlik

Rate this item
(0 votes)
0

Jordaania prints Zayd bin Ra'ad abikaasa, Bostonist pärineva Sarah Butler´igaUSA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi väga häirivad ja rahutuks tegevad vaated muudavad ta rahvusvaheliselt ohtlikuks, ütles Jordaania valitseva dünastia liige, ÜRO inimõiguste ülemvolinik Prints Zeid Raad al-Hussein.

"Kui Donald Trump saab valituks, siis tuginedes sellele, mis ta on juba öelnud, ja juhul, kui see ei muutu, ei ole minu arvates mingit kahtlust, et ta oleks rahvusvahelisest vaatepunktist ohtlik," ütles al-Hussein BBC teatel.

Ta lisas, et ta ei ole soovi ühegi riigi poliitilistes kampaaniates osaleda, kuid olukorras, kus valimistulemus võib viia selleni, et haavatavate kogukondade inimõigusi hakatakse eirama, on paslik oma arvamust avaldada.

Inimõiguste volinik on ka varem Trumpi kohta sõna võtnud, näiteks ütles ta juunis, et kitsarinnalisus ei ole tõend tugevatest juhivõimetest.

Fotol: Jordaania prints Zayd bin Ra'ad abikaasa, Bostonist pärineva Sarah Butler´iga


Presidendikampaania käigus on Trump öelnud, et piinamine annab tulemusi. Ta on lubanud ehitada Mehhiko piirile müüri, mullu suvel nimetas ta aga mõnesid mehhiko migrante vägistajateks ja mõrtsukateks.

Trump on teravalt väljendunud ka ÜRO suhtes, nimetades seda poliitiliseks mänguks ja kritiseerinud sellele tehtavaid kulutusi.

"ÜRO ei ole demokraatia sõber," kõneles ta märtsis. "See ei ole isegi Ameerika Ühendriikide sõber, kus, nagu me teame, asub tema peakorter".

Allikas: RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Toomas Alatalu | Mida teeb Kreml lennukiõhkijatega?
... li Putin isiklikult teavitanud sellest eelnevalt sunniitlike Türgi, Saudi Araabia ja Jordaania juhte. 30. septembril alustasid Vene lennukid ISILi positsioonide ründamist ja olgu meenutatud, ...
* Enamik maailmast on Venemaa ja Putini vastu

...  suhtumine Venemaasse on valdavalt negatiivne. Kõige suurema halvakspanuga suhtuvad Venemaasse Poola ja Jordaania, kus Venemaasse suhtus negatiivselt 80 protsenti küsitletutest. Jordaania elanike negatiivs ...
* Moslemiusksed ebainimesed kutsusid omasuguseid korraldama üleilmseid tapatalgusid

... ise puhul,“ ütles al-Adnani. „Olge usinad sel pühal kuul vallutama ja märtriks saama.“ Lisaks kutsus ta ka sunniite Jordaanias, Liibanonis ja Saudi-Araabias tõusma kohalike „türanlike valitsejate“ vastu  ...

Read 1163 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.