Bahreini Kuningriik

Bahreini Kuningriik

Bahrein on saareriik Pärsia lahes.
Bahreini lähimad ülemerenaabrid on Saudi Araabia ja Katar. Esimesega ühendab Bahreini alates 1986. aastast Kuningas Fahdi tamm, maismaaühendus Katariga on rajamisel ja peaks valmima 2013. aastal.
Bahreini Kuningriik asub 33 saarel, millest suurim on Bahreini saar. Kõik suuremad linnalised asulad, kaasa arvatud pealinn Manama, paiknevad just sellel saarel. Saart ühendab Saudi Araabiaga 25 km pikkune sildtamm.

Rahvaarv ca 1,4 milj.

Ḩamad ibn ‘Īsá Āl Khalīfah

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Bahreini tüdruk rahvariietesBahreinis on rahulik. Kindlasti on kusagil keegi, kes pole rahul, aga selliseid on igal pool. Ja miks mitte olla rahul, kui elu on hea ja päike paistab.

Bahrein on väike saareriik Pärsia lahes, Iraani ja Saudi Araabia vahel. Riigi pindala on veidi üle 750 ruutkilomeetri, kuid pinda tuleb vähehaaval juurde, sest saart ehitatakse pidevalt suuremaks. Pealinn Manama asub poolenisti merre ehitatud uuel maapinnal.

Bahreinis on elanikke veidi vähem kui Eestis – umbes 1 200 000, kuid tänavatel on liikumas imevähe inimesi, sest kõik kasutavad autot, sest nii saab kiiremini – ja pealegi on siin jalutamiseks enamasti liiga palav. Ning ka sellepärast, et igas peres on üks või mitu autot – ja mitte lihtsalt autot, vaid suurt džiipi.

Kohalik moslemidaam rääkis, et ta käib lähedal asuvas supermarketis jalgsi, sest supermarket asub umbes kahesaja meetri kaugusel. Ja tihtipeale on see või teine mööda sõitev auto peatunud, et talle küüti pakkuda – ja ei midagi enamat – sest kuidas siis nii, et üks mosleminaine käib üksinda tänaval... Pealegi veel toidukottidega.