Thursday, 20 April 2017 23:29

Fallon ERR-ile: Suurbritannia tuleb Eestile rünnaku korral appi Featured

Rate this item
(0 votes)
0

Suurbritannia kaitseminister Michael Fallon kinnitas "Välisilmale" antud intervjuus, et Suurbritannia tuleb Eestile rünnaku korral koos NATO-ga appi.

"Tegemist on täieliku lahinguvõimelise üksusega, millel on oma soomusvõimekus ning seda saab kiiresti tugevdada," ütles Fallon.

"Sel aastal juhib Suurbritannia kõrges valmisolekus sihtüksust, mis on osa NATO kiirreageerimisüksusest, kuhu kuulub tuhandeid sõdureid. Lisaks sellele on olemas ju kogu NATO võimekus, millega saab rünnatav riik abi teistelt riikidelt. Seda ümbergrupeerimist ei saa vaadata üksikult," lisas ta.

Kaitseminister tunnistas, et ohud on olemas.


"Oleme näinud survet, eriti Venemaalt. Venemaa on testinud NATO-t piiride läheduses. Venemaa on saatnud kaugpommitajaid isegi Suurbritannia juurde. Ta on saatnud laevu, kuid ta on avaldanud survet ka teistele riikidele Põhjala ja Balti regioonis ning ka Musta mere regioonis. On väga tähtis, et NATO vastab ja näitab igale liikmele, et allianss mõtleb tõsiselt oma sõnu," selgitas Fallon.

Suurbritannia kaitseminister Michael Fallon külastas neljapäeval rahvusringhäälingu uudistemaja ning andis intervjuu ETV saatele "Välisilm", mis on eetris esmaspäeval.

RahvusRinghääling

Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 17.04.2017 (täiendatav)
Suurbritannia ja Venemaa vahelised suhted on halvemad kui kunagi varem Venemaa suursaadik Londonis Aleksandr Jakovenko ründas Briti valitsust, süüdistades kuningriiki pingete suurendamise ee ...
* Kommentaar: Kes ikkagi Eesti maha müüs - Roosevelt, Päts või Hitler?

... anklin Delano Roosevelt ja Briti peaminister Winston Churchill. Sõda polnud veel võidetud, arutati aga edasist Euroopa käekäiku. Eesti oli juba täielikult NSV Liidu kontrolli all, lääneriikidel poln ...
* 28.11.1918: VABADUSSÕJA algus - eestlaste esimene lahing NARVA all.

... esti valitsemise ametlikult üle. Päev hiljem teatasid britid, et toetavad Eestit iseseisvuspüüdlustes ning annavad vajadusel ka abi meie sõjajõududele. Saksa väed viibivad samal ajal veel Eesti ter ...

Read 424 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.