Friday, 21 April 2017 16:25

Briti kuninganna Elizabeth II saab täna 91-aastaseks

Rate this item
(0 votes)
0

Elizabeth II oma troonitee alguses.Briti kuninganna Elizabeth II tähistab täna oma 91. sünnipäeva, saades kuningannaks 1952. Aastal pärast oma isa, kuningas George VI surma ning kõige kauem troonil olnud Briti monarh oma 63 aastaga.

Kuninganna sünnipäev algas kahurisaluudiga Londoni Toweri sillal ja Hyde Parkis, lisaks toimub tal perekeskne tähistamine, edastab mirror.co.uk.

Briti kuninganna tähistas möödunud aastal laialt 90-aastaseks saamist ning eakas naine ei ole kaotanud huumorimeelt, öeldes et ta on ikka elus.

Kuna kuninganna on eakas, siis on temalt võtnud mitmed ametikohustused üle ta poeg ja troonipärija, prints Charles ja lapselapsed, printsid William ja Harry.


Kui veel mõni aeg tagasi oli kuningliku pere maine skandaalide tõttu üsna madal, siis prints William, ta naine, hertsoginna Catherine ja nende kaks last on Windsorite dünastia mainet parandanud.

Kuninganna sõnas 1953. aastal oma troonikõnes, et on ta elu kas pikk või lühike, kuid ta pühendab selle riigi ja rahva teenimisele.

Kuninganna jaoks olid 1990. aastad «kohutavaks ajaks», kuna ta neljast lapsest kolme abielud lõppesid lahutusega. Lisaks hukkus prints Charlesi eksabikaasa printsess Diana Pariisis autoõnnetuses.

Kuninganna Elizabeth on olnud poliitilistel teemadel sõnavõttudes mõõdukas, mitte eriti kommenteerides Ühendkuningriigi lahkulöömist Euroopa Liidust ehk Brexitit ja erakorralisi valimisi.

Kuningannal on koerad, kellega ta jalutamas käib, talle meeldib ristsõnu lahendada ja elulooraamatuid lugeda ning ta enda sõnul tarbib ta vahel ka alkoholi.

Elizabeth II (21.aprill 1926), sünninimega Elizabeth Alexandra Mary Windsor on Suurbritannia, Põhja-Iirimaa, Kanada, Uus-Meremaa, Jamaica, Barbadose, Bahama, Grenada, Paapua Uus-Guinea, Saalomoni saarte, Tuvalu, Saint Lucia, Saint Vincenti ja Grenadiinide, Antigua ja Barbuda, Belize’i ning Saint Kittsi ja Nevise kuninganna.

Printsess Elizabeth abiellus 20. novembril 1947 Kreeka ja Taani printsi Philipiga. Neli on neli last, 14. novembril 1948 sündinud prints Charles, 15. augustil 1950 sündinud printsess Anne, 19. veebruaril 1960 sündinud prints Andrew ja 10. märtsil 1964 sündinud prints Edward.

Inna-Katrin Hein
Postimees


Kliki ka nendele artiklitele:

* PM: Miks ei ole kuninganna Elizabeth II-l vaja reisimiseks passi?
Kui kõik teised peavad enne lennujaama jooksmist närviliselt kodust passi otsima ja lootma, et see ka kehtib, siis kuninganna Elizabeth II-l seda probleemi ei ole. Suurbritannia kodanike passis  ...
* Mis juhtub, kui kuninganna Elizabeth II sureb? Ootel on salaplaan "London Bridge"

Ajalehe The Guardian andmetel on olemas salajane operatsiooniplaan kuninganna Elizabeth II surma puhuks. Kuninganna Elizabeth II on olnud võimul 65 aastat ning tema valitsemisaja jooksul on Suurbritannial ...
* Elizabeth II - 65 aastat troonil!

Kuningannal täitub täna 65 aastat troonil: VAATA, milline veetlev kaunitar oli Elizabeth II oma õitsval noorusajal! Elizabeth II on kõige kauem troonil püsinud monarh Briti ajaloos ning täna, 6.  ...

Read 622 times

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.