Taani Kuningriik

Taani Kuningriik

Taani (taani keeles Danmark) on maa Euroopas Skandinaavia poolsaare ja Saksamaa vahel. Koos Gröönimaaga Põhja-Ameerikas ja Fääri saartega Atlandi ookeani põhjaosas moodustab ta Taani Kuningriigi, mille suhte nende piirkondadega määrab Rigsfællesskabet.
Taani pealinn on Kopenhaagen.
Taani arvatakse Skandinaavia maade hulka, kuigi Taani ei asu Skandinaavia poolsaarel. Ta on Põhjamaade seas kõige lõunapoolsem ja pindalalt väikseim. Halduslikult jaotatakse Taani 2007. aastast 5 piirkonnaks (region): Kesk-Jüütimaa, Lõuna-Taani, Pealinna, Põhja-Jüütimaa ja Sjællandi piirkond.

Rahvaarv 5,7 milj.

Margrethe II

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

0

Ka Taani hoiatab oma NATO missioonile Eestisse saadetavat 200 sõdurit erinevate ohtude, sealhulgas armulõksude eest.

Taani riigikaitse luureteenistus (Forsvarets Efterretningstjeneste – FE) on koostanud riskihinnangu, mille järgi annavad vene ja vene-meelsed agendid oma parima Taani sõdurite ja nende NATO kolleegide piirkonnas viibimise diskrediteerimiseks ning see sisaldab ka naissoost agentide kasutamist, vahendab Copenhagen Post.

Taani valitsuse parlamendile esitatud riskihinnangu järgi leiab FE, et Taani sõdurite tülitamise ja hirmutamise kampaaniate oht on suur, teatas ajaleht Politiken.

Raportis öeldakse, et Taani sõdurid peaksid olema valvel vene „armulõksude“ – ilustate naiste suhtes, kes meelitavad sõdurid kompromiteerivatesse olukordadesse.

0

Kroonprints FrederikTaani kuningakoda teatas, et kroonprints Frederik sai batuudiõnnetuse tagajärjel vigastada. Vigastus seisneb kaelalüli mõras, mille tõttu peab troonipärija järgmised 12 nädalat kaelalahast kandma.

Arstid eeldavad, et kroonprints terveneb vigastusest täielikult, vahendas Yle.

48-aastane prints Frederik sai vigastada eraelulise ürituse käigus ning ei saa reedel osaleda Taani olümpia- ja paraolümpiakoondise auks korraldatud vastuvõtul.

"Mul on loomulikult kahju, et ma ei saa täna vastuvõtul osaleda. Ma olin oodanud suure vaimustusega võimalust Taani sportlasi austada," märkis kroonprints pressiteates.

0

Taani Kuningriigis algavad peatselt läbirääkimised kaitsekulutuste tõstmise osas.
Peaminister Lars Løkke Rasmussen kinnitas täna koos Eesti peaministriga antud pressikonverentsil, et tema eesmärk on julgeolekukulutusi selgelt tõsta.

"Ilmselgelt on Euroopas uus julgeolekuolukord ning me peame näitama ühtust üha enam agressiivse Venemaa vastu," ütles Rasmussen.

Taani on lubanud panustada brittidel põhinevasse ning järgmisel aastal Eestisse tuleva pataljoni ühe kompaniiga, mis hakkaks kordamööda vahetuma Prantsuse kompanii vastu.

Rasmusseni sõnul oli Eesti taanlaste jaoks iseenesest mõistetav valik, kuna kaks riiki on kaitsealaselt teinud tihedat koostööd varem Afganistanis ning praegugi Iraagis sealsetele jõududele väljaõpet andes.