Saudi Araabia Kuningriik

Saudi Araabia Kuningriik

Saudi Araabia on absoluutse monarhiaga kuningriik Lähis-Idas Araabia poolsaarel.

Rahvaarv ca 31 milj.

Salman bin Abdulaziz

Unable to embed Rapid1Pixelout audio player. Please double check that:  1)You have the latest version of Adobe Flash Player.  2)This web page does not have any fatal Javascript errors.  3)The audio-player.js file of Rapid1Pixelout has been included.

1
+1

Kui enamiku inimeste jaoks peab kohver jääma 23 kilogrammi piiridesse, siis kuningatele sellised reeglid ei kehti.

Saudi Araabia kuningas Salman bin Abdulaziz Al Saud alustas sel nädalal oma Aasia ringreisi ja selleks pakkis ta kaasa 459 tonni jagu asju. Kui tema pagas Indoneesiasse kohale jõudis, tegeles sellega kokku 572 töölist, vahendab Lonely Planet.

Kuningas võttis kaasa ka suure saatjaskonna, umbes 1500 inimest. Nende hulgas on kümme ministrit, 25 printsi ja vähemalt 100 turvatöötajat. Kõige ekstravagantsemad ja ehk ka raskemad esemed, mis jõudsid kuninga pagasisse, olid kaks Mercedes-Benz s600 limusiini. Millegipärast otsustas ta kaasa võtta ka kaks elektrilist tõstukit, mis samuti pagasi kaalule kõvasti juurde andsid.

Thursday, 01 December 2016 03:10

Saudi prints: lubage naised autorooli !

0

Prints Alwaleed & Printsess AmeerahSaudi prints Alwaleed bin Talal kutsus üles tühistama riigis naistele kehtestatud autojuhtimise keeldu, väites, et tegemist on naisõiguste ning majandusliku küsimusega.

"Lõpetage debatt: naistel on aeg autot juhtima hakata," ütles prints Alwaleed Twitteris.

Kuninglikku perekonda kuuluval Alwaleedil poliitilist ametit Saudi Araabias ei ole, kuid on valdusfirma Kingdom Holding Co. esimees.

"Mitte lubades naistel tänapäeval autot juhtida on õiguste küsimus, mis meenutab piiranguid haridusele või sõltumatule identiteedile," ütles ta.

0

Prints Turki bin Saud al-KabirSaudi siseministeerium teatas kolmapäeval prints Turki bin Saud al-Kabiri hukkamisest 2012. aastal toimunud mõrva eest.

Prints läks pealinnas Riyadhis tülli sõbra Adel al-Mohaimeediga ja tulistas teda, mille tagajärjel too suri. Kohus mõistis laskja surma. Edasikaebuse lükkasid tagasi ka kaks kõrgemat kohtuastet, mille järel allkirjastas kuningas Salman hukkamisotsuse. See viidi teisipäeval ellu, tõenäoliselt pea maharaiumise teel.

Hukatud prints oli kuninga suhteliselt kauge sugulane (täpsemalt vanaonu lapselapse laps). Igal juhul on Saudi Araabia kuningliku pere liikmete hukkamine äärmiselt haruldane. Viimane selline juhtum oli 1975. aastal, kui kuningas Faisali vennapoeg Faisal bin Musaid hukati kuninga mõrvamise eest.