Venezuela võitleb näljahädaga sunniviisilise põllutöö abil

0

Venezuela püüab riigis aastaid kehtinud sotsialistliku majanduspoliitika tekitatud katastroofi lahendada drastiliste meetmetega. Amnesty Internationali teatel on sealne valitsus toidupuudusega võitlemiseks kehtestanud sisuliselt sunnitöö.

Toidupuudus on Venezuela viinud niikaugele, et kohati söövad inimesed ellujäämiseks koeri, kasse ja linde. Kuritegevus kasvab, inflatsioon on kontrolli alt väljas ja poodides peetakse ellujäämiseks vajalike kaupade kättesaamiseks lahinguid. Tualettpaberist on saanud luksuskaup, ka haiglasüsteem töötab õõvastavates tingimustes. Mõnes paigas ei leidu kõige tavalisemaid majapidamistarbeid, nagu kindaid või seepi.


Näljahäda on viinud riigi põlvili ja levivad videod, kus inimesed otsivad prügikastidest sööki. Endise presidendi Hugo Chávezi jälgedes käiv Nicolás Maduro jätkab sotsialistliku poliitikaga ja süüdistab majandushädades nii Ameerika Ühendriike kui kohalikku opositsiooni. Põllumajandust jalule saamiseks on valitsus nüüd elanikud 60 päevaks vabastanud oma töökohtadelt, et nad saata põlde harima.

Valitsuse resolutsioon 9855 kuulutab selleks välja “üleminekuaegse töörežiimi”, et saada uuesti käima põllumajandus- ja toiduainesektor. Resolutsiooni kohaselt peab valitsus tegema, mis vajalik, et “saavutada strateegiline isemajandamise tase”, ja seega võib töölisi väevõimuga 60 päevaks viia üle põllutööle või mujale toiduainetööstusse.

“Venezuela näljahäda leevendamine sunniviisilise põllutööga on nagu jalaluumurru ravimine plaastriga,” kommenteeris Amnesty Internationali esindaja Erika Guevara-Rosas.

Allikas: UuedUudised.ee

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venetsueela - sotsialistlik "ime"!
... as, et on hull armastusest kodumaa, revolutsiooni ja Hugo Chávezi vastu Venezuela president Nicolás Maduro, keda Uruguay endine riigipea Jo ...
* Vasakpoolsuse vähkkasvaja.

... üd Delfis esitatud näite - Venezuela president tunnistas, et on hull armastusest kodumaa, revolutsiooni ja Hugo Chávezi vastu Venezuela president Nicolás Maduro, keda Uruguay endine riigipea Jo ...
* Venezuelas võib õlu otsa saada

Venezuelas on oht, et riigis lõppeb õlu otsa, sest osa peamise õlletootja töötajatest hakkas streikima. Streigi põhjuseks on see, et ametiühingud, mis on seotud ka president Nicolas Maduroga, ei ...