Lühidalt - 06.03.2017 (täiendatav)

0
  • Venemaa ei ole suuteline osalema uuesti võidurelvastumise olümpial.

Praegu kostab maailmas rohkem sõjaretoorikat ja tuumaähvardusi kui varasemalt 38 aasta jooksul kokku, kirjutab Julian Hans ajalehes Sueddeutsche Zeitung. Isegi külma sõja tipus ei ähvardatud poliitilisi oponente nii kergekäeliselt tuumakurikag, kui seda tehakse nüüd. Ja selle džinni on pudelist välja lasknud venemaa. Viidatakse hiljuti venemaa riigitelevisoonis näidatud dokumentaalfilmi Krimmi okupeerimisest, kus vene diktaator Putinit on kujutatud Krimmi annekteerimise ja venemaaga ühendamise peaarhitekti ning väejuhina. Lubatakse seal ka kogu Krimm taas tuumarelvastada ja viia kogu venemaa tuumaarsenal lahinguvalmidusse, et anda vastulöök võimalikule Krimmi vabastajale. Teisalt teatab seal telediktor, et venemaale ei valmista mingeid raskusi muutmaks USA radioaktiivseks tuhaks.

Ometigi kinnitab artikkel, et pravuuritsev ja naabreid neelav venemaa ei ole sugugi nii võimekas, kui ta näidata püüab. Poliitiliselt mitteatraktiivne, majanduslikult nõrk ja tõsiste sõjaliste liitlasteta riik pole rahvusvahelisel areenil siiski eriline tegelane. Peamise mõjujõu saab vene agressiivne taktika siiski tänu oskuslikule ja odavale sissitaktikale, tuginedes desinformatsioonile, küberrünnakutele, eriteenistustele (luurele) ja dessantüksustele, mis siiski pikka ja jõulist sõjalist kampaaniat pikalt toetada ei suuda.

Uueks rahvusvaheliseks võdurelvastumiseks, et säilitada vajalik sõjaline pariteet, selleks aga Moskval lihtsalt raha ei jätku.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Putini jõulud - heade soovide asemel jõumängud ja tahe üleolekuks
... keim agressor) ja ühtaegu kinnitada, et Venemaa tuumarelvade kolmik on kõigist teistest üle. Mis aga puutub võidurelvastumisse, siis tuletas Putin taas meelde, kuidas USA lahkus noorema Bushi päevil raketi ...
* Võidurelvastumine saab hoogu juurde

Pentagon: venemaa on rikkunud tuumalepingut USA kaitseministeerium hoiatas täna, et venemaa mängib tuumamõõka täristades tulega ja on soovist oma mõjuvõimu suurendada hakanud rikkuma rahvusvahelist ...