Lühidalt - 08.04.2017 (täiendatav)

0
  • Stokholmi terrorist on vahistatud?

Rootsi sait Aftonbladet edastas teate, et on kinni peetud eilse terrorirünnaku arvatav korraldaja. Ametlikku kinnitust sellele infole küll ei ole.
Kinni on peetud 39-aastane usbekk, kelle nime pole avalikustatud. Mees on islamit uskuv ja tema facebooki leht näitab tugevat avatust, empaatiat ja kaasaelamist usukaaslaste terroritegevusele ning islami terroriorganisatsiooni Islamiriik tegevusele. Väidetavalt pole aga mees varasemalt avalikult silma hakanud poliitilise või usulise aktiivsusega. Ta lihtsalt töötas ja saatis teenitud raha oma (väidetavalt) nelja lapsega perele Usbekistani.
Veel lõplikult kinnitamata andmetel hukkus eilses terrorirünnakus Stokholmis, kus õlleveo auto röövinud islamist sõitis jalakäiate tänavale rahvamassi, neli inimest ja 15 said füüsiliselt kannatada.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Venemaal jätkub pommipaanika
... valmisolekus pärast seda, kui esmaspäeval leidis metroos aset 14 inimese elu nõudnud terrorirünnak. Hommikul teatasid venemaa uudisteagentuurid juhtumist Doni-äärses Rostovis, kus kohaliku koolima ...
* Lühidalt - 21.10.2015 (täiendatav)

... Kõrgõzstan, Tadžikistan, ...  Usbekistan lahkub Moskva lähiliitlaste sõjalisest ühendusest ... ametlikult oma kavatsusest KJO-st (ODKB) välja astuda. Organisatsiooni ...