Vasakäärmuslased ähvardasid islamiterrorismi meetoditega ning vaba maailm alistus

0

Kõmufilm eemaldati terroriohu tõttu ekraanilt

Sony Pictures on otsustanud turvakaalutlustel loobuda Põhja-Koread pilava komöödia "Intervjuu" linastamisest USAs, kuna häkkerite rühmitus ähvardas linateose vaatajaid terrorirünnakuga.

Sony Pictures teatas kolmapäeval, et kõmuline "Intervjuu" Ameerika Ühendriikides linale ei jõua. Firma Briti haru lisas, et ka Ühendkuningriigis ei plaanita filmi näidata.

Teisipäeval oli selgunud, et turvakaalutlustel jääb ära "Intervjuu" New Yorgi esilinastus, mis oli plaanitud selleks neljapäevaks.


Sony radikaalne otsus järgnes mitme suure USA kinoketi teatele võtta komöödia, mis pidi üldlevisse jõudma 25. detsembril, terrorirünnaku kartuses oma programmist välja.

"Intervjuu", kus CIA mahitab USA teletähte (James Franco) ja tema produtsenti (Seth Rogen) Põhja-Korea diktaatorit tapma, pälvis juba suvel Põhja-Korea juhtkonna hukkamõistu.

Kineaste ähvardati "Intervjuu" linastamise korral kättemaksuga. Nii polegi ime, et novembri lõpul filmi tootjaettevõttele Sony Picturesile korraldatud suurejoonelises küberrünnakus kahtlustatakse nimelt Põhja-Korea häkkereid.

Vastutuse küberrünnaku eest on enda peale võtnud rühmitus nimega Rahuvalvurid, kes on viimastel nädalatel süstemaatiliselt lekitanud Sony Picturesilt varastatud infot eraviisilisest meilivahetusest ja palganumbritest tulevaste filmide stsenaariumideni. Kuid sel teisipäeval ähvardas samanimeline häkkerite rühmitus anonüümseid postitusi lubaval veebiküljel Pastebin kõiki, kes "Intervjuud" vaatama lähevad, kibeda saatusega. Samuti soovitas grupeering inimestel, kes kinode lähedal elavad, distantsi hoida, vahendab CNN.com.

"Maailm on peatselt tulvil hirmu," ähvardas rühmitus. "Pidage meeles 2001. aasta 11. septembrit!"

Paljud nimetavad Sonyt liiga araks, vahendab BBC News. Firma on teatanud, et ei kavatse "Intervjuud" välja lasta isegi DVD-l ega tellitava videoteenuse raames. Mitu Hollywoodi staari on väljendanud Sony otsuse pärast pahameelt.

Koomik Ben Stiller nimetas filmistuudio sammu ohuks sõnavabadusele, näitleja Steve Carrell kurvaks päevaks loomingulisele eneseväljendusele. Koomik Carrell ("40aastane neitsi") oli samal päeval teada saanud, et Sony tõmbas vee peale ka tema uuele põnevikule "Pyongyang", mis pidi rääkima Põhja-Koreas töötavast läänlasest.

President Barack Obama soovitas telekanali ABC usutluses inimestel kinos käimist jätkata, kuid rõhutas, et küberrünnak on väga tõsine asi.

"Oleme valvsad – kui näeme midagi, mis meie meelest on tõsine ja usutav, teavitame üldsust."

Ajakirja Variety teatel on "Intervjuu" staarid James Franco ja Seth Rogen annulleerinud kõik plaanitud teleesinemised.

"Intervjuud" ei näidatagi mitte kuskil!

Eile õhtul jõudis Sony teha veel ühe ootamatu avalduse: saabus uudis, et firma on otsustanud "Intervjuu" kogu maailmas riiulile jätta.

"Jääme truuks oma kineastidele ja nende väljendusvabaduse õigusele," kinnitab Sony oma ametlikus avalduses siiski. "Oleme selles tulemuses väga pettunud."

Triin Tael,
ÕHTULEHT


Kliki ka nendele artiklitele:

* Helsingis vägivallatsevad immigrandid ja vasakäärmuslased
... Prantsusmaa valitsusest löödi vasakäärmuslased minema ... majandust elavdavaid reforme pooldajate vahel olid muutunud avalikuks sõnasõjaks. Särav uus minister Paari päevaga ümber korraldatud ...
* Vasakäärmuslased ründasid Läti peakonsulaati Peterburis

Opositsiooniühenduse Teine Venemaa aktivistid viskasid ööl vastu tänast Läti peakonsulaati tossupommidega ning lehvitasid Nõukogude Liidu lippu. Rühmituse liikmed nõudsid Läti kodanikust kommunistliku ...
* Maailm on hämmastuses fašismi taassünnist venemaal

... juhtimisel, paarisrakendis koos venemaaga uuesti maailma vallutama. Motivaatoriks oli siin vasakäärmuslik ideloogia, milline toitus (ja on alati toitunud) majandusraskustest ning sotsiaalsest rahulolematusest. ...
* Vasakäärmuslastest aktivistid pidasid naisi 30 aastat orjuses

... teavitab täna BBC Londonis elavast vasakäärmusliku maailmavaatega abielupaarist, kes hoidis kolme naist 30 aastat orjadena vangistuses. Tegemist on maoistlike aktivistide Aravindan Balakrishnani ja tema ...