Lühidalt - 18.03.2015 (täiendatav)

0
  • Venemaa ei osale ÜRO Julgeolekunõukogu mitteformaalsel kohtumisel Krimmi küsimuses.

Venemaa edastas täna vastuse, milles teatas oma keeldumisest osaleda Leedu initsiatiivil kokku kutsutud kohtumisest.
Leedu algatusel on 19. märtsil kokku kutsutud miteformaalne kohtumine ÜRO Julgeolekunõukogu egiidi all, Krimmi küsimustes. Kutse osalemiseks saadeti ka venemaale. Kohtumisele on eraldi kutsutud ka krimmitatarlaste liider Mustafa Džemilev, edastas telekanal DOŽD.
Venemaa motiveeris oma keeldumist järgmiselt: "Lähtume sellest, et käsitletav üritus on kontraproduktiivne ja provokatiivne. ..."
Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 26.02.2015 (täiendatav)
Venemaa teostab okupeeritud Krimmis totaalset militariseerimist Venemaa poolt annekteeritud Krimmi põliselanike, krimmitatarlaste liidri Mustafa Džemilevi sõnul (vt. videot) on venemaa keskendunud ...
* Krimmitatarlaste liider: Krimmi referendumil osales tegelikult vaid 34% elanikest

... der ja Ukraina ülemraada saadik Mustafa Džemilev Tallinnas. Inimõiguste päev tõi eile Tallinna Inimõiguste Instituudi tänavusele aastakonverentsile kümmekond rahvusvaheliselt tuntud inimõiguste kaitsj ...

  • Moldova jaoks ebasoovitavad isikud - Kondrašov ja Kisseljov

Moldova tunnistas riigi jaoks ebasoovitatavteks isikuteks kaks tuntud vene ühiskonna tegelast, Andrei Kondrašovi ja Dmitri Kisseljovi. Mõlemad isikud on tuntud oma rašistlike vaadete poolest nagu ka putinliku agressioonipoliitika paaniliste toetajatena. Mõlemad isikud on venemaal tuntud telenäod. Kondrašov on käinud ka Eestis kurikuulsa meediakulubi "Impressum" kutsel.  Kondrašovi suurim tuntus maailmas tekkis aga tänu asjaolule, et ta on putinliku režiimi värskeima ja oluliseima propagandafilmi "Krimm. Tee kodumaale" ("Крым. Путь на Родину") autoriks. See film on tehtud selleks, et luua venemaa poolt teostatud Krimmi ebaseaduslikule annekteerimisele positiivne oreool ja usutav legaalne taustsüsteem.
Kisseljovi on agentuuri "Russia Today" juht ning ühtlasi tuntud vene telediktor, kellele on tuntust toonud eelkõige Putini režiimi kiitmine ja õigustamine.
Mõlemal isikul on seega edaspidi pääs Moldova territooriumile problemaatiline.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Kohus võttis sissesõidukeelu saanud Kremli-meelse Itaalia ajakirjaniku kaebuse arutusele
... dasine menetluskäik selgub pärast 23. märtsi, kui siseministeerium on edastanud kohtule oma seisukohad. MTÜ Impressum kutsus Giulietto Chiesa mullu 15. detsembril Tallinnas hotelli Meriton Gran ...
* Lühidalt - 15.03.2015 (täiendatav)

... datavat filmi Krimmi annekteerimisest venemaa poolt. Viidatud dokumentaalfilm kannab pealkirja "Krimm. Tee kodumaale" ("Крым. Путь на родину").