Lühidalt - 26.06.2015 (täiendatav)

0
  • Krimmitatarlaste liider Mustafa Džemilev teatas Krimmi pataljoni moodustamise kavatsusest.

24. juunil Itaalia parlamendis esinedes informeeris ta kuulajaid, et on plaan luua Krimmi elanikest, siinjuures mitte ainult tatarlastest koosnev eriväeüksus, kelle eesmärgiks saab Krimmi poolsaare vabastamine vene okupatsioonivägede käest ning poolsaare tagastamine Ukrainale. Krimmitatarlaste liidri sõnul on saadud põhimõtteline nõusolek Ukraina keskvalitsuselt ning pataljon luuakse disklokatsiooniga Hersoni oblastis.
Eriüksuse loomisest on Džemilev rääkinud ka varem - novembris 2014. a.
Džemilev on Krimmitatarlaste üks liidritest, samaaegselt Ukraina parlamendi (Raada) liige. Peale vene okupatsiooni algust pagendati ta vene võimude poolt Krimmist ja keelati naasta kodumaale.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Türgi välisminister: saadame Krimmi oma vaatlejad, sest krimmitatarlaste olukord on vastuvõetamatu
... aste liider Mustafa Džemilev, edastas telekanal DOŽD. Venemaa motiveeris oma keeldumist järgmiselt: "Lähtume sellest, et käsitletav üritus on kontraproduktiivne ja provokatiivne. ...
* Krimmitatarlaste liider: Krimmi referendumil osales tegelikult vaid 34% elanikest

... der ja Ukraina ülemraada saadik Mustafa Džemilev Tallinnas. Inimõiguste päev tõi eile Tallinna Inimõiguste Instituudi tänavusele aastakonverentsile kümmekond rahvusvaheliselt tuntud inimõiguste kaitsj ...

  • Islamiusulised tapavad inimesi Prantsusmaal ja Süürias

Süüria Kobane piirkonnas on islamiusulistest mõrvarid terroriorganisatsioonist "Islamiriik" sooritanud järjekordse massimõrva. Rünnak Kobane linnas ja selle lähistel on kaasa toonud juba vähemalt 146 tsiviilisiku hukkumise, väidab Briti päritolu Süüria inimõiguste vaatluskeskus. Tegemist on ühe suurema veresaunaga, mida Islamiriik on Süürias korraldanud, vahendas Reuters.
Õhtuleht siinjuures aga viitab järjekordsele terrorirünnakule sotsialistliku valitsuse all ägaval Prantsusmaal. Islamilippu kandev ründaja raius mehel pea maha. Rünnak toimus  gaasitoodete firmas Air Product ja sellele eelnes tugev plahvatus. Lisaks tapetud mehele sai rünnakus sai veel mitu inimest vigastada, vahendas The Independent.

* Täiendatud 18:00 - Islamiäärmuslased korraldasid täna terrorirünnaku Prantsusmaal, Tuneesias ja Kuveidis.
Praeguseks pole kindlaid tõendeid, et rünnakud on omavahel seotud.
Tuneesia kuurortlinnas Sousse'is toimus täna tulistamine, kus uudisteagentuuri Reuters andmeil ründasid relvastatud isikud rannahotelli. Rünnaku tagajärjel on hukkunud 27 inimest, nende hulgas ka üks tulistajatest. Sousse on Põhja-Aafrika riigi üks populaarsemaid turismipaiku, mida külastab suur hulk inimesi Euroopast ja naaberriikidest. Alles märtsis toimus tulistamine Tuneesias Bardo muuseumis, kus hukkusid samuti välisriikidest pärit turistid, vahendas Äripäev. Välisministeeriumist öeldi Äripäevale, et ollakse juhtunuga kursis ning praegu täpsustatakse, kas juhtunu võis ka Eesti kodanikke puudutada.
Peale Tuneesia toimus täna enesetaputerroristi rünnak Kuveidi mošeele, kus hukkus üle kümne inimese ning arvukalt on ka vigastatuid. Reutersi andmetel oli plahvatuse ajal mošees kuni 2000 inimest. Rünnaku eest on juba vastutuse võtnud ISISega seotud rühmitus.

* Täiendatud 18:30 - Somaalias tapsid islamistid vähemalt 30 inimest
Somaalia lõunaosas Aafrika Liidu sõjaväebaasi rünnanud islamistide rühmituse al-Shabab liikmed tapsid tunnistajate sõnul vähemalt 30 inimest.
Enesetaputerrorist juhtis lõhkeainelastis auto pealinna Muqdishot Baidoa linnaga ühendava tee ääres asuva Leego baasi peaväravasse. Al-Shababi väitel on rühmitus baasi enda kontrolli alla võtnud, kuid ametlikku kinnitust sellele ei ole, vahendas BBC.
Al-Shabab võitleb Somaalia valitsusega võimu pärast riigis.

Kliki ka nendele artiklitele:

* Austraalia peaminister hoiatab: Islamiriik on pikkade kombitsatega surmakultus
Austraalia peaminister Tony Abbott kutsub Vaikse ookeani rahvaid üles võitlema islamiäärmuslastega hoiatades, et Islamiriik on "kaugeleulatuvate kombitsatega surmakultus" ning sel on globaalsed ambitsioonid.  ...
* ISIS ähvardab "vaimse relvana" Euroopasse saata 500 000 pagulast

... res. Edaspidi suurendatakse seda ka turimisobjektide läheduses...

  • Venemaa autotööstus on saavutamas enneolematut kvaliteeditaset.

Ütlen kohe ära, et pealkirjas toodu in iroonia. Ilmselt vaid Põhja-Korea suudab toota halvema kvaliteediga autosid kui venemaa. Veel 2013. aastal lahkus vene "uhkuse" Žiguli autotehase konveierilt defektsena iga teine neljarattaline. Väidetavalt on aga olukorda kõvasti parandatud, sest 2015. a. juuni lõpu seisuga olla 88 protsenti konveieri lõppu jõudnud uutest autodest ilma defektideta. Teisisõnu - 12% konveierilt tulevatest sõidukitest on endiselt vigased.
Lada turuosa oli Venemaal 2015. aasta mai seisuga 18,7 protsenti, edastas Auto24.ee.
Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 07.05.2015 (täiendatav)
... Venemaa kosmosetööstuse järjekordne tagasilöök Venemaa tehnoloogilised lahendused on tuntud oma ebakindluse ja ebakvaliteetsuse poolest. Nõukogude perioodil ...
* Vene riigi julmus - kustumatu ja jätkuv.

... Teemad ikka on ühed ja samad - dedovštšina, ebakvaliteetne tehnika, korruptsioon, mahajäämus, riigi tellimuste täitmise ...