Lühidalt - 20.11.2014 (täiendatav)

0
  • Puškov: Mistrali-tehingul on sümboolne iseloom

Venemaa riigiduuma väliskomisjoni esimees Aleksei Puškovi hinnangul on dessantlaeva Mistral ostu- ja müügitehingul peamiselt poliitiline iseloom.
«Siit ka Ühendriikide surve, ameeriklastel on vaja näidata, et nad kontrollivad Euroopat, ameeriklastel on vaja näidata, et keegi ei saa põigata kõrvale sanktsioonidest. Ameeriklastel on vaja näidata, et isolatsioon töötab, et isolatsioon eksisteerib,» rääkis ta täna meediaettevõttes Rossija Segodnja toimunud pressikonverentsil. Puškovi kinnitusel on tehingul sümboolne iseloom: kui tehing saab teoks, siis see tähendab, et  koostöö potentsiaal Vene Föderatsiooni ja Euroopa vahel, nagu see oli enne Ukraina kriisi, on säilinud.
«Kui aga teoks ei saa, siis see annab halva poliitilise signaali, et vastasseisu tendents on täielikult ülekaalus.» Mistrali-tehingu saatus näitab, kuhu on Euroopa paigutunud Ameerika koordinaatide süsteemis, vahendas Postimees ta sõnu.

Vaata ka neid artiklieid:

* Lühidalt - 18.09.14 (täiendatav) - ... Puškov viitas McDonald'si kiusamise poliitilisele olemusele Nagu viitas Twitteri vahendusel Vene riigiduuma välisasjade komisjoni esimees Aleksei Puškov, on Venemaal USA kiirtoiduketi ...
* Venemaa: Soome ja Rootsi ei ole NATO-leppe järel neutraalsed
- Soome ja Rootsi ei ole enam neutraalsed, kui nad allkirjastavad järgmisel nädalal NATO tippkohtumisel nn võõrustajariigi toetuse leppe, ütles Vene riigiduuma välisasjade komisjon juht Aleksei Puškov.  ...