Lühidalt - 04.11.2015 (täiendatav)

0
  • Suurbritannia peatas Sharm el-Sheikhi lendavad lennud.

Põhjuseks on katastroof vene lennufirma Kogalõmavia lennukiga A321 31. oktoobri varahommikul. Kui täpsem olla, siis kahtlustused, et lennuki hukkumise põhjustas pardale sokutatud lõhkekeha.
"Siinai kohal alla kukkunud Venemaa lennuk "võis olla vabalt alla toodud lõhkesealdisega", ütles Suurbritannia peaministri büroo oma avalduses kolmapäeval. Üks USA luureametnik rääkis aga CNN-ile, et lennuki tõi ilmselt alla ISISe või sellega seotud isikute paigaldatud pomm. USA luure pole veel ametlikule seisukohale jõudnud, kuid ametniku sõnul on "olemas kindel tunne, et seal oli pagasi hulka või kuskile lennukile paigaldatud lõhkeseadeldis".
Inimvaenuliku moslemite terroriorganisatsiooni ISIS olendid on kogu aeg väitnud, et lennuki allatoojad ja inimeste tapjad on olnud nemad.

* 23;45 - Gazeta.ru edastas Egiptuse allikatele viidates, et lennuki nn mustade kastide sisu on uuritud. Järeldus (ametlikult kinnitamata) on see, et tõenäoliselt toimus plahvatus. Hetkel pole küll selge, kas leidis aset kütusepaagi plahvatus või oli tegemist pommiga. Asjaolusid uuritakse jätkuvalt. Kahjuks on kahjustatud nn "kõnekirjutaja" mistõttu ei ole tuvastatavad lendurite viimased omavahelised vestlused. Siiski loodetakse sealt veel andmeid kätte saada. Seoses pommikahtlustusega hakatakse uurima katastroofipaiga liiva.
Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 03.11.2015 (täiendatav)
... la. Viimased uudised väidavad, et USA luuresatelliit fikseeris kahtlusi tekitava soojapurske A321 pardalt vahetult enne allakukkumist. Sellist asjaolu viitavat sellele, et pardal oli tõenäoliselt sis ...

  • Lõuna-Sudaanis kukkus alla vene lennuk AN-12

Kohalikule lennukompaniile "Allied Services Limited" kuulunud lennukit juhtis vene-Armeenia ekipaaž. Lennuk kukkus alla rahvusvahelisest lennuväljast kõigest 800 m kaugusel. Pardal olnud 17 inimesest 15 hukkusid. Kahest ellujäänust oli üks laps.
Lennuk kukkus pisikesele saarekesele Valge Niiluse ääres, otse kalurikülla, milline asjaolu tõi kaasa lisaohvreid. Reuters edastas, et ohvreid oli kokku enam kui 40, sealhulgas 7 last. Enamus ohvritest olid kohalikus külas viibinud kalurid ja nende pereliikmed.
Lennukihuku põhjuseks peetakse tehnilist riket. Inimfaktor pole välistatud.
Kliki ka nendele artiklitele:

* Lühidalt - 09.08.11
... kukkus täna hommikul alla transpordilennuk AN-12 (Ан-12), kõik pardal viibinud 11 inimest hukkusid. Esialgsete andmete kohaselt on teada, et lennuk süttis peatselt peale õhkutõusmist ja kukkus lennujaama ...
* Lühidalt - 22.04.10

... üks Bulgaaria kodanik, kelle surnukehad avastati põlenud kabiinist eemal. Varem teatati, et nad on teadmata kadunud. Õnnetuse põhjuseks oli An-12 pardal puhkenud põleng, mille tõttu otsustasid piloodid ...